Wydarzenia Cieszyn

Mandaty na 6 tysięcy złotych dla miłośników driftowania na Salmopolu

Tylko podczas tej nocy policjanci wystawili 15 mandatów dla kierujących i dla pasażerów na kwotę 5800 złotych. To efekt zmian w taryfikatorze mandatów. Wyższych mandatów mogą spodziewać się m.in. kierowcy, którzy przekraczają prędkość, czy łamią przepisy chroniące pieszych. Dotkliwe kary mają zmniejszyć ilość zdarzeń, do których dochodzi na drodze, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Od tego roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów karnych. Wszystko po to, by zmniejszyć ilość wypadków i kolizji, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Dotkliwe kary dotyczą w dużej mierze kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, a także stwarzają zagrożenie dla pieszych i pozostałych uczestników ruchu.

W sobotnią noc policjanci z Wisły zostali poinformowani, że w rejonie Przełęczy Salmopolskiej dochodzi do tzw. driftowania, podczas którego kierowcy łamią przepisy i tym samym narażają innych na niebezpieczeństwo. – Policjanci z cieszyńskiej drogówki już w drodze na interwencję zatrzymali pierwszego amatora beztroskiej jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, zły stan techniczny auta, brak badań technicznych oraz obowiązkowego wyposażenia. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 1900 złotych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny – opowiada Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Chwilę później mundurowi byli świadkami kolizji trzech aut. Okazało się, że kierujący bmw 23-latek w trakcie driftu zderzył się z subaru, a następnie z kolejnym bmw. W związku z uszkodzeniami samochodów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne wszystkich pojazdów. Uszkodzenia dwóch bmw były tak duże, że konieczna była pomoc lawety. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych. Podobnie było przy kolejnej kontroli kierowcy bmw. Jego właściciel jechał autem niedopuszczonym do ruchu i zarówno kierowca, jak i pasażerowie nie mieli zapiętych pasów. W związku z tym policjanci ukarali wszystkich mandatami, a samochód został odholowany.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
5 miesięcy temu

No tak lepiej niech wspomagają lokalnego dealera lub sklep monopolowy zamiast kasę wydawać na paliwo i bemewu. No bo sprawne kręcenie kierownicą do niczego się nie przydaje!

4x4 off road Beskid team
4x4 off road Beskid team
5 miesięcy temu

Ahahahah wsioki jedne taka bemka ostatnio mi prawie pod auto wjechała właśnie na salmopolu.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
5 miesięcy temu

Super, że masz auto zamiast bmw.

4x4 off road Beskid team
4x4 off road Beskid team
5 miesięcy temu
Reply to  HERMENEGILDA

No bo bmw to stan umysłu:))) choć Patrol też:)))

Adi
Adi
5 miesięcy temu

Jaki wielce drifl prędkości roweru
Ale rząd dziure lata

Rada Osiedla Grunwaldzkiego
Rada Osiedla Grunwaldzkiego
5 miesięcy temu

Ciekawe kiedy zapłacą ci co to samo robią na dwóch rondach na ul. PCK w Białej. Każdy weekend od kilku tygodni jest to samo.

Jan
Jan
5 miesięcy temu

Super Super tępić dziadow

lz
lz
5 miesięcy temu

przepraszam bardzo co to jest to ” dryftowanie ” szanowna pani redaktor?

Maciek RC
Maciek RC
5 miesięcy temu

To się nazywa Bidadrift prawdziwy jak my jeżdżą na tory.

👍
👍
5 miesięcy temu

I proszę – da się. Brawo!

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
5 miesięcy temu

Chyba nie kupię bmw jak tak łatwo dostać w nim mandat.

Rafi
Rafi
5 miesięcy temu

Mandat większy jak trzy biemdabjlu 👍👍👍
Walić tej patolgi po pięć koła mandatu plus trzy koła mandatu za pryszczaty pusty łeb 🙂