Kultura i rozrywka Wadowice

Wadowice: Rozmowy sprzed lat

Fot. Bogdan Szpila

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na premierę pierwszego odcinka cyklu podcastów pt. „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat”.

Cykl, będący nostalgiczną podróżą do przeszłości, do Wadowic lat 20. i 30. XX wieku, nie tylko przywołuje fakty z biografii Ojca Świętego, ale także nadaje autentyczności znanym wydarzeniom. Projekt łączy prezentację wybranych fragmentów archiwalnych wypowiedzi (sąsiadów, przyjaciół czy szkolnych profesorów Karola Wojtyły), zarejestrowanych w latach 80. XX wieku przez Zbigniewa Bieniasza (m.in. autora książki „Lolek Złotempisany”) z komentarzem historycznym i narracją eksperta dr hab. Tomasza Graffa – historyka, badacza dziejów i kultury czasów nowożytnych, wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Podcasty prezentowane będą w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 19.00 w serwisie Spotify i Google Podcasts oraz na stronie internetowej, profilu Facebook i kanale YouTube papieskiego Muzeum.

Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany 28 stycznia 2022 r. o godz. 19.00. O rodzinie przyszłego papieża opowiadają, m.in.: Helena Szczepańska, Bogusław Banaś, Tadeusz Cichoń, Eugeniusz Mróz, Karol Poliwka, Zbigniew Siłkowski.
Link do strony: https://domjp2.pl/podcasty/wojtylowie-sladami-rozmow-dawnych/

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments