Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: 81 przypadków przekroczenia prędkości na drogach

81 przypadków przekroczenia prędkości w ciągu jednego dnia na drogach w powiecie cieszyńskim. To efekt akcji “Prędkość”. Co grozi kierowcą?

Cieszyńscy policjanci uczestniczyli w działaniach pod nazwą ,,Prędkość” na drogach powiatu cieszyńskiego i kontrolowali pojazdy we wcześniej wyznaczonych punktach. Akcja trwała cały dzień. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

Na pobłażanie nie mogli liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a także ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci. Wśród kontrolowanych kierowców, jak i jadących z nimi pasażerów policjanci przeprowadzali również rozmowy profilaktyczne.

Podczas działań policjanci ujawnili aż 81 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. W 73 przypadkach kontrola drogowa zakończyła się mandatem dla kierowcy, wobec 8 z nich mundurowi zakończyli postępowanie na pouczeniu. – Podobne działania, czy to o zasięgu ogólnopolskim, jak i miejscowym, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, będą cyklicznie kontynuowane – zapewnia Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

google_news