Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Bez zgonów, ale z lawinowym przyrostem liczby osób na kwarantannie

Resort zdrowia poinformował o sytuacji epidemiologicznej. W ciągu ostatniej doby przybyło w całym kraju 36 995 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

W województwie śląskim, które znajduje się na drugim miejscu dzisiejszego zestawienia, zachorowało 5509 nowych osób. Z powodu Covid-19 zmarły w kraju 63 osoby, natomiast z powodu współistnienia tego schorzenia z innymi – 189 osób.

W powiecie cieszyńskim nie odnotowano zgonów związanych z koronawirusem. Lawinowo wzrosła za to liczba mieszkańców regionu objętych kwarantanną. Jest ich obecnie 6251. Przetestowano 635 osób, spośród których 211 otrzymało pozytywny wynik badania.

Więcej danych o sytuacji w województwie śląskim i w poszczególnych jego miastach oraz powiatach, przygotował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Można je prześledzić na poniższych infografikach.

 

 

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danka
Danka
2 lat temu

o tym jaki jest plan nie-rządu na epidemię najlepiej świadczy to, że szpitale dostały polecenie żeby składać do wojewody zapotrzebowanie – nie na leki – ale na chłodnie do przechowywania zwłok

DrFelczer
DrFelczer
2 lat temu

Czyli LAWINA a nie TZUNAMI.
Gdyby tak wymazać o połowę mniej obywatnosicielów to lawina tez byłaby mniejsza? Czyli jest sposób. Na zwiększenie lawinotsunamów również.

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
2 lat temu
Reply to  DrFelczer

Wymazać można ale zastąpić obywatdonosicielami, bardzo ostatnio potrzebni.