Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Burza nad regionem (aktualizacja)

Fot. OSP Bażanowice / Facebook

Zapowiedzi synoptyków spełniły się. Nad powiatem cieszyńskim przechodzą gwałtowne burze z silnymi opadami deszczu oraz gradem.

To nie będzie spokojna noc… Strażacy w różnych miejscowościach regionu odbierają zgłoszenia o podtopieniach, zalanych drogach czy powalonych drzewach. Jedna z interwencji miała miejsce w Bażanowicach przy ulicy Cieszyńskiej, gdzie drzewo tarasowało ruch na drodze powiatowej.

Doszło również do awarii w sieci energetycznej, w związku z czym występują przerwy w dostawie prądu. Problem ten dotyczy Zarzecza i Chybia, a także Cieszyna w rejonie ulic Gospodarskiej, Słowiczej, Puńcowskiej od ulicy Orzeszkowej w kierunku Puńcowa wraz z przyległymi ulicami. Awarie dotyczą także Puńcowa, Bażanowic, Dzięgielowa, Lesznej oraz Goleszowa w kierunkach na Cieszyn oraz Dzięgielów i Godziszów.

Aktualizacja.

Jak się dowiadujemy w Powiatowym Stanowisku Kierowania Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu, strażacy w powiecie cieszyńskim interweniowali ponad 30 razy. Burza narobiła szkód w Cieszynie, gminach Hażlach, Skoczów, Dębowiec, Goleszów, Zebrzydowice, Istebna i Chybie. W Cieszynie zalany został supermarket przy ulicy Stawowej. Pod wodą znalazła się także hala magazynowa jednej z przetwórni mięsa nad Olzą. W obu zdarzeniach uczestniczyło po kilka strażackich zastępów.

Fot. OSP Cieszyn Bobrek

Ponadto ratownicy wyjeżdżali i wciąż wyjeżdżają do pompowania wody z piwnic, przetykania studzienek, usuwania powalonych drzew i konarów.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments