Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale

Wpadka złodzieja sklepowego. Pokochał słodycze

Policjanci ze Strumienia zatrzymali mieszkańca Bielska-Białej, którego podejrzewali o liczne kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych sprawca ukradł na terenie powiatu cieszyńskiego czekolady i słodycze o łącznej wartości ponad 6600 złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu pracowali nad sprawą licznych kradzieży w samoobsługowych sklepach spożywczych, które miały miejsce nie tylko w gminie Strumień i Chybie, ale praktycznie na terenie całego powiatu cieszyńskiego. Łupem złodzieja padały m.in. czekolady oraz słodycze. Amator słodkiego jednorazowo potrafił wynieść towar o wartości nawet 1500 złotych.

Złodziejem okazał się 22-letni mieszkaniec Bielska- Białej, który został zatrzymany kilka dni temu. Był kompletnie zaskoczony. Myślał, że przestępstwa popełnione na terenie innego powiatu ujdą mu bezkarnie, bo miał maseczką zakrytą twarz. – Bielszczanin usłyszał 8 zarzutów popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy, gdyż wcześniej był już karany za kradzieże, posiadanie narkotyków czy przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Z materiałów postępowania wynikało również, że z popełnienia przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu – informuje asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Wstępnie oszacowane straty przez pokrzywdzonych w tej sprawie sięgają ponad 6,6 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Odpowie teraz przed sądem za kradzieże w warunkach recydywy. Został objęty policyjnym dozorem. Może mu grozić kara do 7,5 roku pozbawiania wolności.

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments