Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka

Cieszyńskie Dożynki Powiatowe

8 września w Chybiu odbędą się Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne. Święto Plonów rozpocznie się o 11.00.

O tej porze w kościele pw. Chrystusa Króla w Chybiu odprawiona zostanie msza święta pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. O 14.00 wyruszy korowód dożynkowy z ulicy Miarki w Zaborzu. O 15.15 w amfiteatrze rozpocznie się tradycyjny obrzęd dożynkowy przygotowany przez zespół folklorystyczny “Strumień”. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie Damian Holecki z zespołem (17.00).

W imieniu księdza biskupa, wójta gminy Chybie oraz własnym, serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w uroczystościach oficjalnych, a także w imprezach towarzyszących tegorocznemu Świętu Plonów, będącym szczególnie wyjątkowym dla rolników. Warto pokreślić, że dożynki w naszej polskiej tradycji są uznawane za element narodowej tożsamości. Symbolizują urodzaj oraz dziękczynienie Bogu za zebrane plony. To także ogromne docenienie pracy rolników, dlatego na tę szczególną okazję przygotowaliśmy bogaty program wydarzenia. Każdy, kto zdecyduje się i zaszczyci nas swoją obecnością, znajdzie coś dla siebie – mówi starosta cieszyński Mieczysław Szczurek.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel, starosta cieszyński Mieczysław Szczurek i wójt Gminy Chybie Janusz Żydek.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments