Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Kierowco, zdejmij nogę z gazu! Aż 92 przypadki przekroczenia prędkości

Fot. Policja

92 – tyle przypadków przekroczenia prędkości ujawnili tylko jednego dnia policjanci cieszyńskiej drogówki. W wielu przypadkach zakończyło się słonym mandatem.

17 maja policjanci z wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy, tak jak i mundurowi w całym kraju, prowadzili akcję „Prędkość”. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości.

Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda. A z tym wciąż nie jest lekko. W ramach akcji odbywały się więc kontrole prędkości przy wykorzystaniu wideorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości, pokazujące że kierowcy niechętnie zdejmują nogę z gazu.

– Łącznie w ramach akcji skontrolowali 92 kierujących, ujawnili tyle samo wkroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. W 82 przypadkach postępowanie zakończone zostało mandatem, w 10 mundurowi poprzestali na pouczeniu sprawcy wykroczenia – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

I tak, mundurowi apelują o rozwagę na drodze, szczególnie kierowców, gdyż zmniejszenie prędkości może znacząco poprawić bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

google_news