Bielsko-Biała Sport

Prezes bielskich siatkarek w alei sław. Odsłoniła swoją gwiazdę w Katowicach

Fot. PZPS

Polska Siatkówka zorganizowała w ubiegłym tygodniu uroczystość, w czasie której upamiętniono wybitne postaci tej dyscypliny. Swoje dłonie w Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach odbiła Aleksandra Jagieło, wieloletnia reprezentantka Polski, a obecnie prezes BSK Bostik ZGO Bielsko-Biała.

W ubiegłym tygodniu odbyła się siódma edycja Alei Gwiazd Siatkówki. Upamiętniająca wybitne postaci siatkówki aleja została otwarta w maju 2017 r. tuż obok katowickiego Spodka. Od tamtej pory trwały ślad pozostawiło w niej 39 osobistości i instytucji związanych z siatkówką. Wieńczy ją unikalna, pamiątkowa ławeczka z repliką pucharu Mistrzostw Świata 2014, zdobytego w Spodku przez reprezentację Polski.

Niedawno swoje odciski dłoni odsłonili Aleksandra Jagieło, Magdalena Śliwa, Jakub Jarosz i Marcin Janusz. Dodatkowo Aleja wzbogaciła się o dwie tablice upamiętniające ważne wydarzenia – Igrzyska Olimpijskie w 1964 roku oraz Mistrzostwa Świata w 1974 roku.

Aleksandra Jagieło jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Po ukończeniu szkoły zasiliła szeregi BKS-u Stali Bielsko-Biała, z którym sięgnęła po mistrzostwo i Puchar Polski. W latach 2000-2010 rozegrała 283 mecze w reprezentacji Polski. Grała drużynie, która dwukrotnie zdobyła złoty oraz brązowy medal mistrzostw Europy. W latach 2018-2020 Aleksandra Jagieło była dyrektorem sportowym BKS, zaś 7 marca 2020 roku została prezesem klubu.

google_news