Wydarzenia Żywiec

To będzie wyjątkowy Dzień Matki na rynku w Żywcu!

Fot. Żywiecki Klub Amazonek

Ciekawie i wyjątkowo zapowiada się Dzień Matki w Żywcu, który zostanie zorganizowany w piątek (24 maja) w ramach ogólnopolskiej akcji „Badamy nie tylko mamy”.

Podobnie jak przed rokiem, całe wydarzenie podzielono na dwie części. Pierwsza rozpocznie się o 8.00 na rynku i potrwa do 14.00. Będzie to akcja krwiodawstwa, którą organizuje Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Żywcu pod hasłem: „Święto mamy wkrótce mamy, więc krew chętnie w darze damy”. Z kolei w samo południe ci, którzy przybędą na żywiecki rynek, będą mogli skorzystać z przesiewowego badania wzroku, zmierzyć ciśnienie, zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu czy też dowiedzieć się jak skutecznie wyciągnąć kleszcza ze skóry. Planowane są również spotkania z położną, nauka resuscytacji i indywidualne konsultacje na temat zdrowego stylu życia.

– Głównym tematem będzie profilaktyka raka piersi wraz z indywidualnymi konsultacjami dla kobiet w każdym wieku. Poruszymy także tematy jak ważnym dla zdrowia jest ruch oraz przedstawimy kilka projektów dla kobiet kryjących się pod hasłami: zdrowie, szczęście i uroda. Ponadto na rynku będą punkty konsultacji fizjoterapeutycznych oraz stoisko profilaktyczne Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z Katowic – zachęca do przyjścia na żywiecki rynek Irena Wójcik, prezes Stowarzyszenia Żywiecki Klub Amazonek z Żywca, który organizuje wydarzenie wraz z Urzędem Miejskim w Żywcu, Starostwem Powiatowym w Żywcu, Miejskim Centrum Kultury w Żywcu i Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Żywcu.

Fot. Żywiecki Klub Amazonek

 

google_news