Wydarzenia Cieszyn

Przebudowa skrzyżowania ulic Katowickiej i Cieszyńskiej w Pogwizdowie zostanie wznowiona

Fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

W ubiegłym tygodniu, podczas spotkania z dziennikarzami, wicestarosta cieszyński Mieczysław Szczurek przekazał aktualne informacje na temat przebudowy skrzyżowania ulic Katowickiej i Cieszyńskiej w Pogwizdowie. Prace w tym miejscu powinny ruszyć w ciągu kilku dni.

Przebudowa rozpoczęła się we wrześniu zeszłego roku. Niestety, została wstrzymana w kwietniu z przyczyn niezależnych od władz powiatu.

– W tym konkretnym przypadku, dzięki obowiązującym przepisom, które umożliwiły nam wybór wykonawcy z grona firm, które zgłosiły się do pierwotnego przetargu, mogliśmy wybrać nową, która dokończy przebudowę skrzyżowania w Pogwizdowie. Oferta złożona przez tę firmę wynosi ponad 8,6 mln zł – mówi wicestarosta cieszyński Mieczysław Szczurek, który merytorycznie nadzoruje inwestycje drogowe w powiecie cieszyńskim.

– Zaplanowaliśmy podpisanie umowy z nowym wykonawcą na dzień 20 maja. Po podpisaniu umowy zostanie przekazany plac budowy. Wykonawca do siedmiu dni od terminu podpisania umowy ma wejść na plac budowy – informuje Mieczysław Szczurek.

Powiat spodziewa się zakończyć tę inwestycję w trzecim lub czwartym kwartale tego roku. – Termin doprecyzujemy, gdy wykonawca przejmie już plac budowy – dodaje wicestarosta cieszyński.

google_news