Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Cieszyńskie: Kłopoty ze szczepieniami. Dostawy kuleją…

Fot. pixabay.com

Nieczynny jest dzisiaj Punk Szczepień Powszechnych zlokalizowany w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Wina nie leży po stronie miasta. Niestety nie dojechały szczepionki. Kłopoty są również w PSP na Bajerkach w Skoczowie.

Wszystkie osoby, które na dziś miały zaplanowane szczepienie, zostały powiadomione i wyznaczono im ponowny termin w ciągu najbliższych dni. Mam nadzieję, że to jednorazowa sytuacja. Codziennie w punkcie szczepionych jest około 300 osób – zauważa Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w Skoczowie wydał komunikat, że do niedzieli 6 czerwca, ze względu na brak dostawy z Agencji Rezerw Strategicznych, nie będzie możliwości szczepienia Moderną. – Zachęcamy państwa do zapisów się na inne szczepionki, czyli Astrę lub Pfizera – mówi dr Kamil Rudawiec, koordynator w skoczowskim PPSP Skoczów.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daro
Daro
1 rok temu

Czegoś nie rozumiem, w Raciborzu, Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu itd można zapisać się od ręki i jest się zaszczepiony(wiem bo jestem zaszczepiony i było tam dużo osób z naszego powiatu) a u nas ciągle kłopoty.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Jezeli jest już akcja szczepień to powinna ona trwać od rana a nie ja na lodowisku w Cieszynie dopiero o godz.15. Teraz kiedy Cieszyn otrzyma dostawę szczepionek powinie zacząć szczepić jak w innych miastach od godz 8. Tak jak pisze Kaska ludzie chcą wyjechać na wakacje. Myślę ,ze wina leży po stronie miasta ,skoro w innych nadal szczepią a w Cieszynie brak.

Kaśka
Kaśka
1 rok temu

Dziwne na całym Śląsku są wolne terminy tylko w powiecie cieszyńskim brak szczepionek ,terminy zostają przesunięty o 2tyg. Co z wyjazdami na wakacje skoro trzeba mieć 2dawki +14 dni odczekać ., Rodziny pojadą we wrześniu. Ciekawe kto nie dopilnował transportu ????

Arek
Arek
1 rok temu

Niesamowite ilu chętnych zostać królikiem doświadczalnym.

Ela 26 lat
Ela 26 lat
1 rok temu
Reply to  Arek

Ile takich wiejskich ciemniaków pustaków średniowiecza jak ty i czarni co cie ogłupiają o takich ciemnota pis walczy czyli ***** ***

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Arek

Szczury brzmi lepiej. Taki szczur też gryzoń ale za to jaki ogon ma długi. Zdecydowanie ze względu na ogon – szczury doświadczalne. Też szansa, że mnożą się intensywnie.

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Arek

Bo oni chcą wyjechać na wakacje 😆

Romek
Romek
1 rok temu

W Polsce najlepiej wychodzi narodowe grzebanie na 1000 mieszkańców mamy 2 miejsce w UE i pier— narodowe przez idiotów jarka kto jeszcze w ta bande wierzy pustaki sterowane przez Szatana z Torunia i nieroby co dostają kasę od ludzi co harują na pijaków i 500-300 +.

Wykop
Wykop
1 rok temu
Reply to  Romek

Dopisz osiem gwiazdek to ci też wychodzi ,Social jest w całej UE betonie skuty ,9 miejsce kłamco.

Irena 23 lata
Irena 23 lata
1 rok temu
Reply to  Wykop

***** *** i ciebie betonie ***

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jeśli kuleją dostawy na jedną nogę, nie jest tak źle, jest jeszcze druga noga. Nie wiadomo dlaczego nie dojechały same a powinny dojechać, przecież mają koła. Pani burmistrz nie poczuwa się, nawet nie przeprosiła.

Bartek
Bartek
1 rok temu

Na szczepienie czekałem miesiąc, a w piątek napisali że szczepienie przesunięte na inny termin a w tym dniu jestem na wyjeździe służbowym. Dzwoniłem tam i nie ma możliwości przesunięcia. To ja się pytam po co te zapisy?

Szczep
Szczep
1 rok temu
Reply to  Bartek

Najbliżej Jastrzębie astrazeneca dziś po 15

Szczep
Szczep
1 rok temu
Reply to  Bartek

27 Jeleśnia Łekawica moderną .Najlepiej mieć ikp i profil zaufany

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Bartek

Jak to nie ma możliwości przesunięcia, przecież przesunęli. Dobro szczepiących się liczy a nie szczepiących się.

Bartek
Bartek
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Ale umówiłem szczepienie wedlug grafiku mojej pracy i jak okazało się że przesunęli termin gdzie nie mam możliwości wolnego to chciałem telwfonicznie ustalić inny termin i kobita powiedziała że nie ma takiej możliwości. Oni przesuwają terminy jak im się podoba a jak pacjentowi nie pasuje to ich to nie interesuje. Chciałem się pojownie zapisać przez gov.pl to oji mają mnie w systemie i też nie ma takiej możliwości. Kpina. Gdyby nie to że mam dużo wyjazdów za granicę służbowych i muszę pokazać test lub szczepienie to w ogóle bym się nie szczepił. Testy muszę poktywać z własnej kieszeni i jest… Czytaj więcej »

Basiunia
Basiunia
1 rok temu
Reply to  Bartek

Mi przesuwali 4 razy, raz że zmianą szczepionki. Zrezygnowałam z Cieszyna, w sobotę byłam w Bielsku załatwiać kilka spraw i prawie z marszu zaszczepiłam się w Mazancowicach taką szczepionka, jakĄ chciałam. Punkty szczepień powszechnych to porażka.

Bartek
Bartek
1 rok temu
Reply to  Basiunia

A gdzie w Mazańcowicach, można telefonicznie się umówić. Właśnie mi znowu przesunęli ma 7.06. Kpina