E-edukacja Cieszyn

Cieszyńskie: Kreatywnie i z pasją

Fot. mat.pras.

Młodzi mieli okazję wyszaleć się artystycznie. W ostatnim czasie dwa konkursy zostały zorganizowane w Zespole Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie.

Pierwsza rywalizacja to „Junior Barber Batlle”. W szranki stanęli uczniowie z Republiki Czeskiej i kilku szkół ze Śląska i Małopolski. Gościem specjalnym był Dawid Kaczyński, mistrz Polski barberingu i wicemistrz świata w Hair Tattoo, który wykonał fryzurę pokazową na scenie: skin fade. Zawodnicy, walczyli o prawo startu w szóstej edycji konkursu International Cup 2022 w Albanii. Szansę tą wywalczył Gracjan Mróz z Krakowa. Na podium stanęli także Mikołaj Wycisło z Wodzisławia Śląskiego oraz Michał Ujma z Częstochowy.

Niewątpliwą atrakcją był także finał Ligi Młodego Kreatora, który odbył w cieszyńskim teatrze. Tegorocznym hasłem były „Żywioły”. Rywalizację zorganizowano w ramach jubileuszu 110-lecia szkoły. Na deskach teatru młodzi kreatorzy z ośmiu śląskich i małopolskich szkół zaprezentowali swoje oryginalne stylizację. Ich dzieła oceniało międzynarodowe jury, na czele z prezydentem Federacji Global Fashion Progress, Giancarlo Milanese z Włoch, oraz mistrzów fryzjerskiej sztuki z Albani, Anglii i Polski. Zwyciężczynią dwunastej już edycji konkursu została Patrycja Gajczak z Kęt. Drugie miejsce zajęłą Amelia Świerkosz ze szkoły w Suchej Beskidzkiej i Angelika Filec z Rybnika.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments