Cieszyńskie mażoretki z sukcesami. Chcesz też być gwiazdeczką?

Uczestniczki wakacyjnych warsztatów. Fot. z archiwum Stowarzyszenia Mażoretek “Cieszyńskie Gwiazdeczki”

Jeszcze nie zdążyły opaść emocje po wakacyjnych warsztatach, a do Stowarzyszenia Mażoretek „Cieszyńskie Gwiazdeczki” napłynęły dobre wieści o kolejnych sukcesach.

Federacja WAMT ogłosiła wyniki II Mistrzostw Polski Online. Cieszyńskie Gwiazdeczki znowu pokazały wielką klasę. Kadetka, Maja Wysocka, zdobyła złote medale i została mistrzynią Polski w kategoriach baton, pompon i flaga, a juniorka, Natasza Rymanowska, wywalczyła złoto w kategorii solo pompon. Świetne zaprezentował się także duet kadetek – Maja Wysocka i Ola Broda zostały mistrzyniami Polski w kategoriach duet baton i duet pompon. Juniorki nie były gorsze – złoto zdobyły Natasza Rymanowska i Nadia Dopart w kategorii duet pompon. Kolejne złoto przypadło w udziale całej miniformacji baton kadetek. Posypały się również srebrne medale w następujących kategoriach: miniformacja pompon kadetki, miniformacja pompon juniorki, scena baton kadetki i scena baton juniorki. Drugimi wicemistrzyniami Polski – z brązowymi krążkami – zostały Ola Broda w kategorii solo baton kadetki i miniformacja baton juniorki. Blisko podium były Natalia Stefka – 4. miejsce w kategorii solo pompon juniorki, Barbara Kolondra i Wiktoria Rabaszowska – 4. miejsce w duecie pompon juniorki oraz Ola Broda – 5. miejsce solo pompon kadetki.

Stowarzyszenie Mażoretek „Cieszyńskie Gwiazdeczki” zaprasza w swoje szeregi dziewczynki od 4. roku życia. Pierwsze wspólne spotkanie odbędzie się 3 września o 17.00 w Domu Narodowym, a kolejne 6 i 8 września o tej samej godzinie.

Uczestniczki wakacyjnych warsztatów mażoretkowych. Fot. z archiwum Stowarzyszenia Mażoretek “Cieszyńskie Gwiazdeczki”