Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Pięciu poszukiwanych zatrzymanych przez policję. To efekt pracy dzielnicowych

Dzięki skutecznej pracy dzielnicowych w ostatnich dniach zatrzymanych zostało pięć poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości osób. Od piątku policjanci cieszyńskiego garnizonu zatrzymali łącznie jedenaście osób, które usiłowały ukryć się przed odpowiedzialnością karną.

Dzielnicowi odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa w swoich obszarach działania. W związku z bliskim kontaktem z mieszkańcami często mają cenne informacje, które mogą prowadzić do zatrzymania poszukiwanych osób. To właśnie dzięki ich determinacji, profesjonalizmowi i społecznemu zaangażowaniu, a także dobrej współpracy ze społeczeństwem, w ciągu kilku ostatnich dni aż pięć poszukiwanych osób poniosło konsekwencje swoich przewinień.

W piątek dzielnicowi z Wisły podczas obchodu dzielnicy zatrzymali  dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości w celu doprowadzenia do Zakładu Karnego w Cieszynie. 35-latek oraz 47-latek mieli zaległe grzywny na łączną kwotę 9000 złotych. Mężczyźni mogli uniknąć „odsiadki” wpłacając zaległe grzywny, co też uczynili. Tego samego dnia dzielnicowi z Cieszyna zatrzymali mieszkańca Jeleniej Góry, którego poszukiwał Sąd Rejonowy w Oleśnicy. Zgonie z poleceniem Sądu podróż 47-latka skończyła się z cieszyńskim Zakładzie Karnym. Z kolei wczoraj (22 sierpnia) dzielnicowy z Zebrzydowic zatrzymał poszukiwaną listem gończym 56-letnią mieszkankę Cieszyna, a dzielnicowi z Cieszyna 24-letniego mężczyznę, którego cieszyński sąd nakazał doprowadzić do aresztu.

– Przypominamy, że zawsze warto mieć kontakt ze swoim dzielnicowym. Jego sylwetkę można znaleźć na stronie internetowej każdej jednostki Policji, czy w aplikacji „Moja Komenda”. Aplikacja ta jest bezpłatna. Pamiętajmy, że informacje o zagrożeniach można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że strona ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112, 986 lub 999) – głosi komunikat KPP w Cieszynie.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gienia
Gienia
9 miesięcy temu

“grzywny na łączną kwotę 9000 złotych. Mężczyźni mogli uniknąć „odsiadki” wpłacając zaległe grzywny, co też uczynili.”

w*f? Mogli uniknąć odsiadki, wpłacając zaległe grzywy, co też uczynili. O co chodzi?