Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Świeć przykładem – bądź widoczny na drodze

Fot. UG Chybie

Wczoraj, popołudniu rozdawano elementy odblaskowe dla pieszych i rowerzystów. Profilaktyczny patrol policji pojawił się tym razem w Strumieniu, Chybiu oraz Ochabach.

Policjanci przypominali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych. Funkcjonariusze uświadamiali, że po zmroku pieszy, który ma na sobie ciemne ubranie i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie „odblaski”, staje się widoczny nawet z odległości ponad 150 metrów.

– Wspomniane dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Ma to szczególnie znaczenie jesienią i zimą, kiedy wcześnie zapada zmrok i warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu, a piesi na drogach stają się słabo widoczni. Prawdopodobieństwo ich potrącenia przez nadjeżdżający pojazd wzrasta wtedy wielokrotnie – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Pamiętajmy, że gwałtownie pogarszające się warunki drogowe oraz szybko zapadający zmrok wymagają od wszystkich uczestników ruchu wzmożonej uwagi i koncentracji. Niezwykle istotna jest świadomość zagrożeń, jakie mogą spotkać nas na drodze. Dlatego tak ważnym jest żeby piesi i rowerzyści byli widoczni na drodze.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments