Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Trzy kolejne zgony, 3234 osób w kwarantannie

Resort zdrowia przygotował nowe dane dotyczące rozwoju epidemii koronawirusa w kraju. Odnotowano 27 356 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, spośród których 3627 dotyczy województwa śląskiego. Region ten znajduje się na drugim miejscu dzisiejszego zestawienia.

Z powodu Covid-19 zmarło kolejnych 171 osób, natomiast z powodu współistnienia tego schorzenia z innymi – 331.

W powiecie cieszyńskim przybyły 154 osoby zakażone. Odnotowano trzy kolejne zgony. U wszystkich zmarłych osób C0vid-19 przebiegał w towarzystwie innych schorzeń. Kwarantanną objętych jest obecnie 3234 mieszkańców naszego regionu. W ciągu ostatniej doby przetestowano 427 osób, spośród których 161 otrzymało pozytywny wynik badania.

google_news
KBb
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kora
Kora
1 miesiąc temu

Uczniowie różnosza wirusa do szkół w Cieszynie i Skoczowie jeżdżą pelne autobusy a wszyscy beż masek kierowcy niezwracają im uwagi ciekawe kiedy zajmie się tym sanepid dać każdemu po 5000 mandatu to się naucza trzeba skontrolować Wispol i linea trans

z boku
z boku
1 miesiąc temu
Reply to  Kora

Tak działa to państwo ? Ono jest w rozpadzie,w nim nic nie działa,nic nie trzyma się kupy.Oczywiście prócz portfeli rządzących.

b
b
1 miesiąc temu

Wiekszość z tych co na kwarantannie to uczniowie.

lobo
lobo
1 miesiąc temu

Podawanie ilości zakażeń w danym województwie nic nie mówi o skali zakażenia.Należy to odnosić do ilości mieszkańców i podawanie w procentach.Np.woj.śląskie ma 80 % zakażeń w stosunku do woj.mazowieckiego,ale 85 % ludności w stosunku do niego.Więc, 5% mniej zachorowało w woj.śląskim niż w woj.mazowieckim od początku pandemii /śląskie 428 952 zach. mazowieckie 535 733 zach. od początku pandemii.Woj.śląskie 4 570 849 mieszk. woj.mazowieckie 5 349 114 mieszk.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  lobo

Zgadza się ale redaktorzy przepisują dane rządowe niewiele dokładając od siebie. Jeśli trzeba pisać codziennie, nie ma czasu na analizę własną.