Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Wiatr zrywa dachy i niszczy drzewa. Występują przerwy w dostawie pradu

Fot. OSP Leszna Górna / Facebook

Od 7.30 do 11.00 w powiecie cieszyńskim strażacy odnotowali 33 interwencje związane z usuwaniem skutków silnego wiatru, który od godzin nocnych wieje w regionie.

Jak się dowiadujemy w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu Polanie, pomoc strażaków potrzebna jest w całym powiecie cieszyńskim, ale najwięcej zdarzeń jak dotąd odnotowano na terenie Ustronia, gdzie wiatr uszkodził dwa dachy, a także na terenie Goleszowa i Górek Wielkich. Na szczęście, jak na razie, nie ma osób poszkodowanych. Zgłoszenia dotyczą m.in. powalonych drzew i niebezpiecznie zwisających konarów.

W Lesznej Górnej około 9.30 (na zdjęciu) strażacy zostali wezwani do przewróconego drzewa, które całkowicie zablokowało drogę oraz uszkodziło barierkę ochronną. Na miejsce zostało wezwane również pogotowie energetyczne.

Fot. OSP Leszna Górna / Facebook

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu cieszyńskiego, obowiązujące dziś od godzin rannych do godz. 18.00. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południa i południowego zachodu.

Jak informuje Tauron Dystrybucja, w powiecie cieszyńskim na skutek awarii w sieci energetycznej występują przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Cisownicy, Brennej, Ustronia, Cieszyna, Kozakowic, Godziszowa, Goleszowa.

Godz. 15.40

Strażacy w powiecie cieszyńskim odnotowali już 58 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Głównie chodzi o drzewa powalone na jezdnie i przewody energetyczne.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
2 miesięcy temu

Spróchniałe drzewa kiepsko się sprzedają

Hm
Hm
2 miesięcy temu

raczej spróchniałe stare drzewa

Alpinista
Alpinista
2 miesięcy temu

Nie zdążyli wyciąć na opał więc się spruchnuale stare drzewa przywracają

Maliniak
Maliniak
2 miesięcy temu

Jak długo jeszcze będą druty wisieć na słupach tak długo będą problemy z prądem. Nikt nie kwapi się aby je puścić pod ziemią jak na ZACHODZIE . Za przerwy w dostawach powinny zniżki opłat gdyż ludziom lodówki się odmrażają a przy ponownym włączeniu prądu , telewizory się włanczają i to często pod nieobecność domowników. Nie daj boże kiedy są na urlopach.

Hm
Hm
2 miesięcy temu
Reply to  Maliniak

“telewizory się włanczają” czym? włancznikami?

Wit
Wit
2 miesięcy temu
Reply to  Maliniak

Człowieku a może ci animalsi odbozka wezmą Piły i usuną stare spróchniałe drzewa proste!!!!!!