Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Historyczny pociąg kursuje w regionie. Pasażerowie są zachwyceni | ZDJĘCIA

Dziś w regionie kursuje specjalny pociąg z zabytkowymi wagonami. Wczesnym popołudniem elektryczna lokomotywa z historycznymi wagonami pasażerskimi wyjechała z Cieszyna i po krótkim postoju w Bielsku-Białej ruszyła do Żywca. Zainteresowanie było ogromne.

Dziś mieszkańcy Cieszyna, Bielska-Białej i Żywca mieli okazję wsiąść do historycznego pociągu, który kursował w latach 70. Wydarzenie organizowane jest pod hasłem “Zima’23”. Specjalne pociągi kursowały od soboty na trasach rozpoczynających się również w Częstochowie, Katowicach, Trzebini. Pasażerowie i miłośnicy kolei chętnie robili sobie zdjęcia z zabytkowym taborem.

Pociąg „Olza” wjechał na stację Bielsko-Biała Główna o godz. 12.42. Wcześniej wyruszył z Cieszyna przez Czeski Cieszyn, Zebrzydowice oraz Czechowice-Dziedzice. Dziesięć minut później skład przemianowany na pociąg „Beskid” odjechał w kierunku Żywca. Zabytkowy tabor zatrzymał się na stacjach w Wilkowicach i Łodygowicach. O godz. 14.44 planowano kurs powrotny do Bielska-Białej.

Jest to pociąg okolicznościowy. Myślę, że największą radość mają pasażerowie czy też inni ludzie zainteresowani nawet zrobieniem zdjęcia, bo widać, jest ich sporo. Pociąg jest w historycznych barwach, dzisiaj już się nie spotyka takich pociągów. Dlatego myślę, że to jest taka radość dla wszystkich dookoła. Dla załogi również. Prowadzenie takiego zabytkowego taboru jest odskocznią od tego co robimy na co dzień – powiedział nam maszynista pociągu „Beskid”.

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edi
Edi
14 dni temu

Miał być parowóz!

żaden region
żaden region
15 dni temu

Kursuje po regionie?Po jakim regionie?Trzeba było bronić woj. bielskiego to byłby region a tak to jest miejsce na mapie przeznaczone na weekendowe wypady hanysów połączone ze śmietnikiem

Biohazard
Biohazard
15 dni temu

A gdzie tu historia ? Jak zwykle przerost formy nad trescią