Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Zmiany w rejonie nekropolii

Fot. Krzysztof Marciniuk

W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w ruchu pojazdów w rejonie największych cmentarzy w powiecie cieszyńskim. Nad porządkiem i bezpieczeństwem czuwają policjanci i strażnicy miejscy. Na najbardziej ruchliwych drogach i ulicach oraz w rejonie cmentarzy w miastach będzie więcej patroli.

Cieszyn. Nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego przy ulicy Katowickiej. W okresie 1 listopada zostanie wyłączony jeden pas ruchu, biegnący wzdłuż ogrodzenia największej cieszyńskiej nekropolii. Podobnie, jak w poprzednich latach, będą tam mogły parkować pojazdy osób odwiedzających groby. Gotowy jest darmowy parking, który umiejscowiono od strony północnej Cmentarza Komunalnego (wjazd od ulicy Katowickiej). Ponadto w okresie 29 października – 4 listopada, na parking przeznaczona zostanie górna część targowiska przemysłowego przy ulicy Katowickiej. Miejsce to zostanie odpowiednio oznakowane.
Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie tradycyjnie 1 listopada uruchomi dodatkowe kursy wahadłowe autobusów komunikacji miejskiej. Linia funkcjonować będzie pomiędzy osiedlem Piastowskim (cmentarz komunalny) i osiedlem Podgórze. Autobusy oznakowane tabliczkami „Cmentarz” będą jeździły co godzinę od rana do wieczora. Pierwszy kurs z przystanku Morcinka I przewidziany jest przed 9.00, a ostatni przed 16.00. Trasa to przystanki: Morcinka, Z. Kossak, Hallera-Sklep, ks. Tomanka, Puńcowska, Wyższa Brama, Garncarska, Michejdy, Liburnia, Liburnia-Starostwo, Katowicka (stacja paliw), Węgielna, Pastwiska.

Skoczów. Zmiany w ruchu kołowym wprowadzone w trytonowym grodzie, będą podobne do tych sprzed roku. Obowiązują 1 listopada w godzinach 6.00 – 22.00. Na ulicy Cieszyńskiej, od skrzyżowania z ulicą Kossak-Szatkowskiej do skrzyżowania z ulicą Gołęszyców, ruch odbywać się będzie jednokierunkowo. Jadąc od strony Cieszyna w kierunku centrum trzeba będzie skorzystać z objazdu zgodnie z wyznaczoną trasą, która prowadzi ulicami Gołęszyców, Górny Bór, Mickiewicza do ronda na ulicy Objazdowej. Wzdłuż ogrodzenia cmentarza wyznaczone zostaną miejsca parkingowe po obu stronach ulicy Cieszyńskiej.

Strumień. Tak, jak w poprzednich latach, w dniu 1 listopada, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy 1 Maja, od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ulicą Pawłowicką. W związku z tym na samej ulicy 1 Maja, będzie możliwość zaparkowania pojazdów tylko po jednej stronie drogi. Wyjazd z ulicy Zielonej i Młyńskiej będzie dopuszczony w prawo w kierunku ulicy Pawłowickiej.

Chybie. Ruch jednokierunkowy odbywał się będzie na ulicy odcinku ulicy Sportowej, od skrzyżowania z ulicą Lipową do ulicy Wyzwolenia

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments