Wydarzenia Żywiec

Milówka: Wojna o Golcówkę

Sławni muzycy – bracia Łukasz i Paweł Golcowie – zarzucili wójtowi gminy Milówka Robertowi Piętce, że wstrzymał ich inwestycję, która miała być atrakcją przyciągającą turystów. Włodarz odpiera zarzuty.

Bracia twierdzą, że wójt odmawia im możliwości zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, co pozwoliłoby na rozpoczęcie budowy Golcówkę – Nowoczesne Centrum Kultury Karpackiej i Turystyki. Natomiast wójt twierdzi, że w swoim piśmie adresowanym do braci Golców zaznaczył, że obecnie gmina nie planuje zmiany planu i wskazał im miejsca o wiele bardziej atrakcyjniejsze do inwestycji.

O szczegółach tej sprawy przeczytać można w najnowszym numerze „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”.

E-wydanie tygodnia „Żywiecka Kronika Beskidzka” dostępne jest pod adresem: https://prasabeskidzka.pl/zywiecka-kronika-beskidzka-c-9.html

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gazdoszek
Gazdoszek
2 lat temu

Zmiany planu zagospodarowania nie da się zrobić na życzenie, nawet bardzo sławnych i zasłużonych. Jest to proces, który trwa parę lat i muszą też być inni chętni, którzy wnioski złożą.
Odnoszę też wrażenie, że Milówczanie Golcami się już znudzili.

Jan
Jan
3 lat temu

Braciszkowie maja mało i chcą więcej, nie znacie starej zasady handlu kupić tanio sprzedać drogo

Elektro
Elektro
3 lat temu

Ten wójt to jest największą porażka w dziejach , on jest ze wszystkimi i na wszystko “NIE” Nie bronie Golców ale pracuje w takiej branży że muszę się z Wójtami dogadywać. I w całym Powiecie to on i Fujak z Rajczy którego na szczęście wywalili są najgorsi. Czemu go wybrali ? Chyba nie było kogo ale choć trzeba było się wrzoda pozbyć

tomasz
tomasz
3 lat temu

powiedzcie kiedy zrobili coś dla milówki golce …był jakiś koncert charytatywny …no chyba nie no to o co challo

Nie
Nie
3 lat temu
Reply to  tomasz

Analfabeto

Niebieska Perła
Niebieska Perła
3 lat temu

widocznie zwietrzył swój interes .A patriotom to nie jest wcale ,wystarczy zobaczyć w jaki sposób bronił koryta.Zszargał symbole flagi i orla w koronie podczas kampanii.

Józef
Józef
3 lat temu

O co chodzi braciom Golec

Franuś
Franuś
3 lat temu
Reply to  Józef

Trzeba kupić e-wydanie, będziesz wiedział. Chodzi zapewne o pieniądze ogólnie rzecz biorąc. Pod własnymi skrzydłami. O ile wiem, tworzenie centrów kultury to zadania własne władz gminy i mogą szukać sponsorów.

Franuś
Franuś
3 lat temu

Wójt nie musi uwzględnić indywidualnego wniosku o zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego bo np. niewystarczające jest uzasadnienie. Trudno sobie wyobrazić aby wójt nie był patriotą lokalnym i nie chciał przyciągania turystów do Milówki i przywożonych dudków przez turystów ale też do budżetu gminy.

Janek
Janek
3 lat temu
Reply to  Franuś

Widocznie nie jest tym zbytnio zainteresowany , a turystyka to dla niego ciało obce , godać kazdy umie , a robić to sie nie da , to nie wiemy , a moze kiedyś i tak dalej i tak dalej , w górach i tak ze wszystkim pod górke , na przysiółkach drogi katastrofa , turysci jak są pytają co to ma być średniowiecze?? , byłem panie na Słowacji nawet najmniejsze dróżki równe asfaltowe , a tu ? masakra , wójt chyba wychodzi z założenia że jak sie komu nie podoba to niech nie przyjezdza w beskidy , tereny pikne i… Czytaj więcej »

Jak
Jak
3 lat temu
Reply to  Franuś

No, te wnioski indywidualne jak ostatnio uwzględnił na Suchym, to nawet Jaworowicz przyjechała. Druga sprawa, jakby Golce gotówkę dały, to byłoby OK, ale jak chcą inwestować w wieś, to be.