Wydarzenia Cieszyn

Cisownica: Pół kilometra, jak po stole

Fot. Tomasz Lenkiewicz/UG Goleszów

Kolejna inwestycja drogowa finansowana z budżetu gminy Goleszów doczekała się finału. To ponad półkilometrowy odcinek ulicy Jana Ożany w Cisownicy. Remont trwał od sierpnia do listopada.

Roboty były podzielone na dwa odcinki. Pierwszy obejmował gruntową przebudowę ponad 250-metrowego odcinka drogi, na której wykonana została warstwa odsączająca, a także podbudowa z kruszywa, wzmocniona dodatkowo betonem popiołowym. Na odcinku tym pojawiła się także nowa nawierzchnia asfaltowa, a dzięki zastosowaniu kostki brukowej wzmocnione zostały pobocza drogi. Wykonane zostało także odwodnienie, do którego wykorzystane zostały korytka betonowe. Na pozostałym, ponad 260-metrowym odcinku wyrównano i wzmocniono istniejącą podbudowę kruszywem kamiennym, a także odtworzono rów, który wyłożono nowymi płytami ażurowymi. Na całym odcinku położono nowy asfalt oraz wykonano zjazdy do posesji.

Każda zrealizowana inwestycja drogowa w naszej gminie to powód do radości, gdyż jak wszyscy wiemy potrzeby w tym zakresie są ogromne. Chciałabym podziękować mieszkańcom, którzy z cierpliwością i wyrozumiałością doczekali się zakończenia przebudowy, mającej na celu poprawę komfortu przejazdu oraz poziomu bezpieczeństwa – mówi Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments