Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Co warto wiedzieć o lampach zapachowych katalitycznych?

Piękny dom to nie tylko wygląd, ale również zapach. Mieszkanie, w którym unosi się cudowny aromat, staje się wyjątkowo przyjemne, a przebywanie w nim sprzyja relaksowi. Lampy zapachowe pomagają zniwelować niemiłe zapachy i jednocześnie likwidują szkodliwe dla nas bakterie. Co warto wiedzieć o lampach zapachowych katalitycznych przed ich zakupem?

Lampa zapachowa katalityczna – co to jest?

Lampy zapachowe nie tylko dbają, by mieszkanie zachwycało zapachem, ale również pomagają pozbyć się szkodliwych dla naszego zdrowia bakterii, zarodników pleśni czy roztoczy. Na dzień dzisiejszy są badania, które potwierdzają, że po 30 minutach używania lampy zapachowej zostaną zlikwidowane w mieszkaniu bakterie E. coli, S. aureus czy E. aerogenes.

Lampa zapachowa katalityczna jest również niezbędna we wszystkich tych mieszkaniach, w których właściciele palą. Dym papierosowy jest bardzo nieprzyjemny i jednocześnie szkodliwy. Dzięki używaniu lampy zapachowej można wyeliminować go z otoczenia.

O zakupie lampy zapachowej katalitycznej powinni również pomyśleć właściciele zwierząt domowych. Psy i koty mają swój specyficzny zapach, który trudno jest zneutralizować. Lampy zapachowe poradzą sobie również z tym wyzwaniem.

Zastanawiając się dlaczego warto używać lamp zapachowych, a nie sprayów czy odświeżaczy, należy zwrócić uwagę na zasadnicza różnice w działaniu. Lampa zapachowa Ashleigh & Burwood oczyszcza mieszkanie przed jego perfumowaniem. Odświeżacze jedynie maskują brzydkie zapachy.

Jak używać lamp zapachowych?

Lampa zapachowa katalityczna nie jest trudna w użytkowaniu, jednak chcąc wykorzystać jej właściwości w pełni należy wcześniej zapoznać się z zasadami jej użytkowania.

Wybierając miejsce, w którym ma stanąć lampa zapachowa należy pamiętać, że powinno ono być odporne na wysokie temperatury oraz zaplamienie. Trzeba pamiętać, że w pierwszej chwili po zapaleniu pojawia się płomień, który przez kilka chwil dosyć intensywnie się pali.

Pierwszym krokiem przed zapaleniem lampy zapachowej jest nalanie do niej ulubionego płynu. Chcąc to zrobić należy zdjąć nakładkę oraz gasidło. Następnie należy wyciągnąć knot, który znajduje się w lampie. Płyn należy wlać wyłącznie do 2/3 wysokości lampy. W przypadku przelania płynu należy go odlać, a następnie dokładnie wysuszyć zalane elementy lampy.

Po nalaniu płynu należy z powrotem umieścić knot we właściwym miejscu. Ważne jest, by lampy nie zapalać od razu po nalaniu płynu. Należy ją pozostawić na 20 – 30 minut, by knot dobrze nasiąknął płynem.

Składając lampę zapachową należy pamiętać, by również gasidło umieścić w odpowiednim miejscu. Dzięki temu zapach nie zacznie rozprzestrzeniać się przed zapaleniem lampy.

Zapalając lampę zapachową Ashleigh & Burwood trzeba pamiętać, że płomień może mieć nawet 15 cm. Trzeba lampę ustawić w takim miejscu, by nie stanowiła zagrożenia.

Po 3-4 minutach można zgasić płomień i nałożyć ozdobną nakładkę, która sprawi, że lampa będzie wyglądała jeszcze piękniej, ale przede wszystkim zapewni nam bezpieczeństwo. Po 30 minutach można zgasić lampę. Należy do tego użyć gasidła, które zakładane jest na lampę.

Lampa zapachowa Ashleigh & Burwood używana kilka razy w tygodniu pomoże zniwelować nieprzyjemne zapachy oraz usunąć szkodliwe bakterie. Warto również pamiętać, że lampa sama w sobie, jest niezwykle gustowną dekoracją. Wybierając odpowiedni model lampy warto zwrócić uwagę, by była spójna z kolorystyką oraz stylem wnętrza, w którym będzie się znajdowała. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie wyglądało luksusowo i niebanalnie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments