Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Co zrobią sędziowie z bielskiego okręgu?

„Nie damy się zastraszyć” – zapewniali bielscy sędziowie przed grudniowym protestem. Teraz ta odezwa jest dwuznaczna, gdy sędziowie wybrani przez nową Krajową Radę Sądownictwa muszą liczyć się z konsekwencjami niezależnie od tego, jaką decyzję w sprawie kontynuowania orzekania podejmą. Fot. Obywatele Bielska-Białej

W sądach okręgu bielskiego orzekają sędziowie wybrani przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Wedle wczorajszej uchwały Sądu Najwyższego, zostali wybrani w wadliwy sposób. Czy powstrzymają się od orzekania?

Wiadomo, że w sądach okręgu bielskiego, obejmującego Bielsko-Białą oraz powiaty bielski, żywiecki i cieszyński także orzekają sędziowie mianowani przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Jest ich trzech – jeden orzeka w wydziale karnym Sądu Okręgowego, drugi w wydziale gospodarczym Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej, a trzeci w Sądzie Rejonowym w Żywcu. Sąd Najwyższy uchwalił wczoraj, że zostali wybrani w wadliwy sposób, ale nie podważa wcześniej wydanych przez nich orzeczeń.

– Uchwała Sądu Najwyższego ma charakter zasady prawnej. Trudno określić, jaki będzie miała ostateczny wpływ na pracę sędziów. Na razie nie ma jeszcze jej uzasadnienia – mówi Jarosław Sablik, sędzia Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

To od decyzji każdego nowego sędziego będzie zależeć, czy powstrzyma się od orzekania. – Jeśli tak zrobi, to musi liczyć się z postępowaniem dyscyplinarnym, bowiem rząd i rzecznik dyscyplinarny SN już teraz mówią o nieważności uchwały Sądu Najwyższego – wskazuje Jarosław Sablik. – Co więcej, utrudni to pracę całego sądu, bo na innych sędziów spadną obowiązki tych, którzy zrezygnują – dodaje. Zastrzega przy tym, że wszyscy sędziowie z bielskiego okręgu zasłużyli na swoje nominacje.

Do największego zamieszania może dojść, gdy zaczną zapadać wyroki wydawane przez „wadliwie wybranych” sędziów. Prawomocne wyroki mogą być bowiem uchylane przez Sąd Najwyższy, gdy jedna ze stron złoży kasację. Może się okazać – mówiąc obrazowo – że ktoś po rozwodzie i zawartym nowym małżeństwie stanie się… bigamistą. Albo że ktoś, kto wygrał sądową walkę o działkę i wybudował na niej dom, będzie musiał się wyprowadzić i wytoczyć sprawę o zwrot poniesionych nakładów…

– Taka niepewność obrotu prawnego nie może mieć miejsca. Obywatele muszą mieć pewność, że wyrok zostanie wykonany. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest rozważenie przez polityków, w jaki sposób zlikwidować ten stan niepewności, który może wpłynąć na jakość orzekania – stwierdza sędzia.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
62 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maurycy
maurycy
2 lat temu

Moim zdaniem, ta ciągnąca się już od lat batalia nie jest przypadkowa. Zaczęło się od TK, którego skład w 2015 r. powołany był na długo przed końcem kadencji. Nowy parlament powołał swoich sędziów, po czym spór przeszedł na inne płaszczyzny, włącznie z nagonką na sędziów, co do oceny słuszności sprawę pozostawiam otwartą. Oczywiście poczyniłem ogromny skrót i nie łapać mnie za słówka, czy Trybunały są też sądami, czy nie. Fakt jest taki, iż władza sądownicza jest za słabo oddzielona od polityki, mowa o wyższych szczeblach. Problem był wykazywany od lat, jednak nikt nie zmienił tego stanu, aż się faktycznie pojawił… Czytaj więcej »

PROSTO W OCZY
PROSTO W OCZY
2 lat temu

Trzeba nazwać rzecz po imieniu. Celem walki o praworządność w Polsce jest odzyskanie niemieckich wpływów w naszym (tym*) kraju. Sędziowie są tylko narzędziem służącym do destabilizacji Sami sędziowie podjęli się tego zadania z zaskakująca ochotą nie bez kozery albowiem przy okazji cementują korzystny dla swojej korporacji stan prawny, czyli faktyczną bezkarność.

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  PROSTO W OCZY

Masz rację. Oni dla obrony swych przywilejów są ślepi

ja
ja
2 lat temu

To oczywiste co zrobią. Będą orzekać zgodnie z prawem i powołaniem ich na to stanowisko przez Prezydenta. Sędziów łamiących prawo i Konstytucję należy osądzić i pozbawić prawa do orzekania i przywilejów.

ali
ali
2 lat temu

Te wszystkie POstkomuchy , co latały z zapalonymi zniczami to teraz PO żałosnym występie Sądu Ńajwyższego tak POludzku POwinni się POprostu wstydzić. Żałośni obrońcy demokracji

Waldek
Waldek
2 lat temu

“Jesteśmy nadzwyczajną kastą ludzi”. A wy tylko małe pionki….

stefan myszkiewicz
stefan myszkiewicz
2 lat temu
Reply to  Waldek

a czy to może WALDZIU z kiepskich….

Georg
Georg
2 lat temu

Z polską mafią, do której należy spora ilość sędziów z sędziami SN włącznie, środkami prawnymi prawdopodobnie nie uda się wygrać. Gdyby nie pomyłka w zeznaniu podatkowym to Al Capone nigdy by nie poszedł do więzienia. Mafia jest nietykalna.

stefan myszkiewicz
stefan myszkiewicz
2 lat temu

ale co za problem jeżeli kasta uchwaliła ze mają nie orzekać niech nie orzekają i automatycznie zabrać pensje sędziowską po prostu nie płacić niech PANI GERSDORF ze swoja klika im pokrywa gdy nie będą orzekali.

Szkoda slow
Szkoda slow
2 lat temu

Kompromitacja SN. Szkoda, że jak się już zebrali to nie zrobili debaty o patologii sędziów. Ich złodziejstwie, pedofilstwie “słynne przecinanie trzynastki” itp. tematach…. A chcą decydować o innych.

AB
AB
2 lat temu
Reply to  Szkoda slow

Uważają się za nieskazitelnych

maurycy
maurycy
2 lat temu

Zatem kiedy protest ma największą szansę powodzenia (pomijam ocenę słuszności)? Kiedy zyskałby poparcie mas, w jakimś zakresie coś na podobieństwo lipca 2017 r.- kiedy zyska poparcie mas? Kiedy masy przez rządzących albo z przypisaniem winy rządzącym zostałyby doprowadzone do nędzy. Wówczas wyzwolone emocje, a tłum kieruje się własną logiką (odsyłam Gustaw Le Bon), tak jak dawniej mogłyby zostać wpisane pod jakiś szczytny cel np. walka o realne zachowanie trójpodziału władz, gdzie sędziowie, z racji swoich predyspozycji i zasadą bezstronności idealnie i potencjalnie pretendują jako zaplecze intelektualne. Godne swobodnego zastanowienia jest, czy czasem nie znajdujemy w okresie przygotowującym niezbędne zaplecze intelektualne,… Czytaj więcej »

maurycy
maurycy
2 lat temu

Warto odnieść się do słów Waldemara Łysiaka, umysłu ścisłego z zamiłowaniem do przelewania swych myśli na papier. O ile dobrze pamiętam, w 1993 r. wygłosił niepopularne wówczas twierdzenie, jakoby przemiany demokratyczne (ustrojowo-systemowe) w Polsce, wywalczone przez lud na ulicy, nie zostały spowodowane jakimiś wzniosłymi ideałami, domaganiem się wolności, suwerenności, jak przedstawiały elity intelektualne i polityczne, tylko “BRAKIEM KIEŁBASY NA STOŁÓWCE”. Skoro Robotnik przyzwyczaił się do kiełbasy i nagle jej zabrakło (w PRL spożycie mięsa określało/korelowało z zajmowaną pozycją społeczną, z reguły), w związku z tym postanowił wyjść na ulicę. Zachowując logiczną konsekwencję twierdzenia Łysiaka, możemy wskazać, że głównymi ogniskami buntu… Czytaj więcej »

maurycy
maurycy
2 lat temu

Pewne schematy z lat 80. XX w. od 2015 r., dostosowane do nowszych okoliczności, próbuje się powielić. Tylko że zwiększyła się stopa życiowa, pojawiła możliwość migracji poza granice, zwłaszcza bardziej rzutkiego elementu, jest społeczne forum szybkiej wymiany myśli, zniknęły OGROMNE ZAKŁADY PRZEMYSŁOWE, zwłaszcza przemysłu ciężkiego, dekoncentracji uległa produkcja, o ile nie została eksportowana do Azji, natomiast prywatne firmy i korporacje bardziej ukierunkowane są na siebie i nie każdej przeszkadza zmiana sztafety politycznej. Tym bardziej że rząd jest lobbowany przez wielu gigantów, który to rząd, w zamian zwalnia ich z podatków, ułatwia działalność na terytorium III RP. Dodatkowo LUD już nie… Czytaj więcej »

baca
baca
2 lat temu

W sądzie oskarżony zwraca się do sędziego per “Wysoka Sprawiedliwości”, co w końcu tegoż sędziego irytuje:
– Tu nie ma sprawiedliwości! Tu jest sąd!

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  baca

Cierpliwości, ma być sprawiedliwszy ale nie wiadomo dla kogo.

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

Nieprawdą jest jakoby Władimir Putin, Siergiej Andriejew, Siergiej Ławrow, Tomasz Grodzki, Małgorzata Gersdorf, Wiaczesław Mosze Kantor i 53 sędziów, którzy stali się przestepcami zadziałali równocześnie w skoordynowanej akcji, która była prowadzona jak profesjonalnie dowodzona gra operacyjna. Ten sam czas, sprawna reżyseria, wspólna scena, jeden scenariusz.I nieprawdą jest jakoby u boku Hołowni nieprzypadkowo pojawił się gen.Różański.I nie są bełkotem słowa Biedronia…”Musimy iść drogą prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego…Musimy się zmobilizować, dokonać poważnego wyboru w maju”…I.t.d do walenia dechą włącznie.

maurycy
maurycy
2 lat temu
Reply to  Tadeusz

Jak ktoś się odwołał do Biedronia i kampanii Kwaśniewskiego, jak podejrzewam roku 1995- Kto tym razem będzie chciał podać Biedroniowi nogę? Na podobieństwo sytuacji Kwaśniewskiego? Dziś wśród potencjalnych kandydatów, na kandydatów, na prezydenta próżno szukać wiernej kopii lidera sierpnia 1980.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  maurycy

Nikomu dziś nie jest potrzebna wierna kopia sprzed 40 lat. Ani podawanie nogi bo ludzie na poziomie podają sobie rękę. Nawet Biedroniowi, gejostwem nie można się zarazić.

maurycy
maurycy
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Pewne schematy z lat 80. XX w. od 2015 r., dostosowane do nowszych okoliczności, próbuje się powielić. Tylko że zmieniły się ogólne warunki. Na kanwie porównań z latami 80. XX w., warto prześwietlić samych liderów, postać Mateusza Kijowskiego i jego otoczenia z osobą Lecha Wałęsy, (np. informatyk (oficjalnie) z elektrykiem — każdy z zawodów w swej epoce uchodzi za przejaw postępu, do tego człowieka z ludu. Wbrew pozorom, wedle socjologicznych standardów, informatyka również zalicza się do klasy wykwalifikowanych robotników/ sprawa rodziny, jak to wygląda u Kijowskiego i Wałęsy, oczywiście w odniesieniu do okresu dany model jest modny/ sprawa organizacji protestów… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  maurycy

Maurycy, mowa jest w artykule o sędziach i postępowaniu najwyższej władzy sądowniczej oraz konsekwencji w Bielsku Białej a nie o latach 80-tych i skompromitowanych liderach w przeszłości. Znane są metody polityków wracania do przeszłości i podawania przykładów gorszych. Jesteśmy tu i teraz.

maurycy
maurycy
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Hermenegilda, ze zrozumieniem, powtarzam, ze zrozumieniem- to podstawa. Nie tylko liderzy z przeszłości są skompromitowani, obecni również. Owo zamieszanie wokół sądów- pamiętasz od czego się zaczęło?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  maurycy

Z zaciekawieniem czytam Twoje komentarze, maurycy, próbuję zrozumieć ale serię odwołującą się do przeszłości – za trudno. Pytań nie stawiaj bez odpowiedzi choć to intelektualne podejście do głupszego rozmówcy bo można na nie różnie odpowiedzieć. A także nie przywołuj literatury i autorytety stamtąd. Ciężko dziś o takich.

maurycy
maurycy
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Co prawda, to prawda- czasy się nieco zmieniły. Dziękuję za ciepłe słowa. Moim zdaniem, ta ciągnąca się już od lat batalia nie jest przypadkowa. Zaczęło się od TK, którego skład w 2015 r. powołany był na długo przed końcem kadencji. Nowy parlament powołał swoich sędziów, po czym spór przeszedł na inne płaszczyzny, włącznie z nagonką na sędziów, co do oceny słuszności sprawę pozostawiam otwartą. Oczywiście poczyniłem ogromny skrót i nie łapać mnie za słówka, czy Trybunały są też sądami, czy nie. Fakt jest taki, iż władza sądownicza jest za słabo oddzielona od polityki, mowa o wyższych szczeblach. Problem był wykazywany… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  maurycy

Nie trzeba powtarzać, maurycy, o czytaniu ze zrozumieniem bo bo może podstawa to pisanie ze zrozumieniem. Ale nie powtórzę.

Czytający
Czytający
2 lat temu

SN nie jest od oceny prawa, ale jego stosowania. Pomylili swoje role. Totalna kompromitacja.

arab
arab
2 lat temu
Reply to  Czytający

totalnie nie znasz się, wyroki się wykonuje a nie polemizuje z nimi jak zero

Adam
Adam
2 lat temu
Reply to  arab

[email protected] czytaj ze zrozumieniem, pisz z sensem!

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu
Reply to  arab

@ arab: bądź tak miły trollu i nie udzielaj się gdy dorośli rozmawiają. O tym że wyroki się wykonuje przypomnij OWSIAKOWI bo coś się zebrać nie może (jak jest paroowo :D) – to raz. “Wyroki” grupy przestępczej nadzwyczajna kasta nie mają w Polsce żadnej mocy sprawczej ponieważ wydająca je BANDA nie posiada demokratycznego mandaty do sprawowania jakiejkolwiek władzy w Polsce – to dwa. A trzy to ja rozumiem, komunistyczne gnidy, że dla was demokracja jest wtedy gdy wygrywacie ale “these days are gone” i “deal with it”! Żadne tricki typu KOMUNISTKA gersdorf czy islamsko-pedalscy kolesie z brukselki w niczym tutaj… Czytaj więcej »

kamyk
kamyk
2 lat temu

Stan wyjątkowy i w kamasze. To jedyny sposób na przywrócenie porządku .

arab
arab
2 lat temu
Reply to  kamyk

Oczywiście wszystkich pislamistów w kamasze i do orzysza

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu
Reply to  arab

Nie nie ĆAPUSZKU – ZDRAJCÓW, FOLKSDOJCZY oraz ZŁODZIEI czyli peo i nie w kamasze tylko do pierdla. P.S. Przezabawnym jest jak “arab” pisze coś o “islamistach” – jabcoczek z ciebie paruje czy zobaczyłeś na ulicy kobietę z dekoltem i nie możesz wyjść z szoku?

Max
Max
2 lat temu

“Sądy sądami, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie” – ten cytat z filmu jak ulał pasuje do tego, co PiS od kilku lat robi z polskim sądownictwem.

jan
jan
2 lat temu
Reply to  Max

A co sądy robią ze zwykłymi ludźmi to nie widzisz?

arab
arab
2 lat temu
Reply to  jan

Orzekają a ty byś chciał po partyjnej linii jak zero lub kaczor nakaże

YOU
YOU
2 lat temu
Reply to  arab

Widać wyraźnie, że z arabami fanatykami dyskusja niema sensu…

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu
Reply to  arab

@ arab: No tak ćapuszku – myślenie nie jest twoją silną stroną jak większości twoich ziomali – w końcu 95 % z was przeczytało w życiu MAXYMALNIE jedną książkę – koran (tfu) hehehe
Widzisz w tym jest własnie problem że obecne “sądy” poza krzywdzeniem obywateli których są PRACOWNIKAMI I MAJĄ ŚMIGAĆ JAK OBYWATEL SOBIE ŻYCZY, wzięły się za realizację linii partyjnej partii niemieckiej – peo. Dopóki partia niemiecka peo wygrywała wybory to SZWINDEL ten przechodził, ale już nie wygrywa i wszystkie GN0JE realizujące doktrynę neumanna wylądują w mamrze. Razem z komunistą i złodziejem rzeplińskim oraz BANDYTKĄ gersdorf.

:)
:)
2 lat temu

– Dzwoni oburzony Święty Pieter do I Prezes Sądu Najwyższego: dlaczego od wczoraj wszyscy umarli z Polski pukają do raju !
– Pani Gersdorf : przecież wczoraj Sąd Najwyższy orzekł, że Sąd Ostateczny jest nielegalny !

arab
arab
2 lat temu
Reply to  :)

Za to odkrycie towarzyskie kaczorka zawiesiło sąd ostateczny w orzekaniu

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu
Reply to  arab

@ arab: a słyszałeś o czyś takim ćapuszku? Bo w bagnach które nazywacie “państwami” jeszcze czego takiego nie wynaleźli chyba że nazywa sie koran (tfu) więc sobie poczytaj (za darmo, podobnie jak sparing) Konstytucja RP: Art. 4. 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. 2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Więc spotkanie demokratycznie wybranego posła (dla ciebie PAN kaczorek ĆAPUSZKU) z Panią Prezes Trybunału Konstytucyjnego BYŁO ZGODNE z PRAWEM I WŁAŚCIWE a prywatna ustaweczka KOORWY gersdorf NIE ponieważ nikt na KOORWĘ gersdorf nie głosował i nie posiada ona DEMOKRATYCZNEGO MANDATU do sprawowania jakiejkolwiek władzy w… Czytaj więcej »

Powiat
Powiat
2 lat temu

Tylko Kaczyński brawo Pis jazda z sędziami

arab
arab
2 lat temu
Reply to  Powiat

A gdzież to chcesz z nimi jechać?Co własny wyrok się nie podoba i zemsty się szuka?

Bolek
Bolek
2 lat temu
Reply to  arab

Globie na emeryturę raz ,koniec z palaceniem żeby Cię nie zamknęli myśl to nie boli

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu
Reply to  arab

@ arab: Tam gdzie z tobą ćapuszku. Gdzie i kiedy sie widzimy? P. S. Zacną macie tą poczekalnię w Cieszynie, jestem tam niemal codziennie…

Lucyna
Lucyna
2 lat temu

Romek tyś jest pewnie nie wesoły tylko ten z bandy hejterów z siedzibą w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jeśli Tobie podoba się PIS-SĄD jak już mamy np. PIS-PROKURATURĘ, PIS-TVP…. itp-PIS … to oznacza że głupszej głupoty wymyślić nie można.

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu
Reply to  Lucyna

Ależ owszem lucynko, a jakże… Przeca kto nie z nami ten “troll”, “hejter” itd. Zapomniałaś jeszcze dodac że naziol, rasista i faszysta :D:D:D
Dobra, dość tych żartów: nadzwyczajna kasta do mamra! Wystarczy lucynko?

Jestem wesoły Romek i mam na przedmieściu domek
Jestem wesoły Romek i mam na przedmieściu domek
2 lat temu

Sędziowie wydawałoby się ludzie na poziomie, a naśladują anarchistyczne działania Leppera i nauczycieli. Czekamy jeszcze na piosneczki śpiewane na youtube na wzór “dwa tysiące na mym koncie to jak strzał pioruna w ,,,,,” Nikt chyba z ludzi rozsądnych nie zaczadzonych tefałenem nie da się nabrać na to, że celem tej obstrukcji dla niezawisłości jest wyłącznie dobro wszystkich obywateli. Świętej pamięci Bohdan Smoleń twierdził, że sędziowie chyba dlatego mówią o sobie, że są niezawiśli, bo …….. dotychczas żaden z nich nie zawisł.

arab
arab
2 lat temu

To jest nawoływanie do przestępstwa na to jest paragraf wesoły romku

baca
baca
2 lat temu
Reply to  arab

Czyli św. pamieci Bogdan Smoleń nawoływał do przestępstwa

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu
Reply to  arab

I co w związku z tym arabku?!? Przecież chyba oczywistym jest, że po bezczelnej PRÓBIE PUCZU I PRZEWROTU prawo w Polsce nie obowiązuje. Dopóki gersdorf nie zostanie osadzona w penitencjale nikt się do twoich “paragrafów” stosował nie będzie ćapuszku. Co z tą ustaweczką?

Franek
Franek
2 lat temu

PISlamizacja Państwa postępuje. Już niedługo będziemy 2-gą Białorusią, dzięki tym wszystkim pis-pacholkom którzy zostali przekupieni i ogłupieni

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu
Reply to  Franek

Białorusią jesteśmy w tej chwili. PIS usiłuje wprowadzić rządy prawa. Chcesz sie przekonać? Idź i spróbuj wygrać sprawę z kobietą w “bielskim okręgu” to zobaczysz jak wygląda “niezawisłość sędziowska” w praktyce!

Ziomek
Ziomek
2 lat temu
Reply to  Franek

Facet zamknij się jak ni masz mózgu 2 lata sprawa się ciągnie jak można załatwić to 2 Tygodnie A trzeba trochę Logiki by to załatwić Ale po co???

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu

Aha i nie “sędziowie” tylko banda systemowo dyskryminująca mężczyzn na skalę masową. Jedynie co ci państwo powinni zrobić to oddać sie do dyspozycji organów ścigania.

arab
arab
2 lat temu

Miałki masz mózg wyprany tvpisowym przekazem i szalejącym paskowym

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu
Reply to  arab

Ustaweczka ćapuszku? Porozmawiamy jak mężczyźni, choć znając twoich muzułmańskich koleżków długo to nie potrwa hehehe

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu

Wczoraj nie było żadnej “uchwały SN”! Było prywatne party gersdorf które nie ma żadnego skutku prawnego. Konstytucja jasno i wyraźnie określa kiedy i na jakich zasadach można odsunąć sędziego od orzekania. Ponadto “uchwały SN” nie stanowią źródeł prawa w Polsce i żaden “sąd” nie ma prawa ustanawiać prawa w tym kraju! Władzę w Polsce stanowi NARÓD za pomocą demokratycznie wybranych reprezentantów – kto głosował na gersdorf i ile dostała głosów? NO WŁASNIE – TYLE w TEMACIE!

Krzysiek
Krzysiek
2 lat temu

Party to se zrób w swoim …….

Normalny
Normalny
2 lat temu

A kto ciebie wybrał, żebyś tu zabierał głos? No właśnie, sam się wybrałeś i tyle w temacie.

Bielszczanin JOHNY
Bielszczanin JOHNY
2 lat temu

Co tam? Gosposią rzuciła nowy ochłap trollom czy pracownicy “sądów” dostali nowy target? Do BUDY KUNDELKI!

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

“Gosposiom”…