Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Najnowsze trendy w urządzaniu łazienek 2020

Choć trendy w urządzaniu wnętrz nie zmieniają się tak szybko, jak te w przemyśle odzieżowym, tutaj również daje się zauważyć cyklicznie następująca wymiana dominujących dążeń projektantów. Jedną z najważniejszych imprez, jakie gromadzą producentów płytek i wyposażenia łazienkowego są niewątpliwie coroczne targi w Bolonii, których pełna nazwa to: Międzynarodowe Targi Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE.

Wzornictwo z nutą naturalnego piękna

Jakie łazienki będą modne w 2020 roku? Jakie kierunki przyjmuje współczesne wzornictwo? W ekspozycjach większości wystawców widać silne inspiracje naturą, ornamentyką roślinną i samą, niewystudiowaną budową kamienia. Dokładne odwzorowanie żył kamienia w płytkach ściennych oraz podłogowych będzie dominującym trendem dla wszystkich, którym leży na sercu możliwie nowoczesny wygląd ich domostwa, a w tym także łazienki.

Biały marmur Calacatta

Jeżeli mowa o wyraźnym rysunku żył – większość obeznanych z tematyką pomyśli od razu o białym marmurze Calacatta. Unikany przez niektórych ze względu na pewien chłód stylistyczny – ten rodzaj płytek cieszy się jednak dużym wzięciem zwłaszcza wśród młodszych osób, które urządzają od nowa lub odświeżają swoją łazienkę. Jego główne zalety to pewna wytworność, duża uniwersalność, trwałość oraz elegancja.

Delikatnie złamana zieleń

Pozostając przy kwestiach, związanych z kolorystyką – nie wolno pominąć faktu, że na tegorocznych Targach w Bolonii królowały odcienie zieleni, połączone z łamiącym ją nieco złotem. Taki dosyć niecodzienny jak na wnętrza łazienkowe zestaw prezentuje się jednak bardzo stylowo na starannie wykończonych powierzchniach płytek marmurowych. To również widoczny znak inspiracji naturą – są to wszak barwy ziemi, liści oraz słońca.

Mozaika kamienna nadal modna!

Jeżeli chodzi o wszelkiego typu mozaiki kamienne, tak modne w ostatnich latach, to widać wyraźnie, że ich popularność wcale nie maleje. Zmienia się jedynie preferowany przez designerów styl. W nadchodzącym roku modne będą intensywne wzory roślinne, bogata ornamentyka, nawiązująca do korzeni mozaiki, czyli inspiracji kulturą Hiszpanii.

Mozaika kamienna od Banyo, umiejętnie wykorzystana, może być doskonałym sposobem choćby na podzielenie łazienki na kilka stref – można do tego użyć po prostu płytek o różnych rozmiarach i kształtach, by nie wspomnieć o różnorodności kolorystycznej (byle spójnej). Podobnie jak w minionych sezonach, na Targach Bolońskich często można było natknąć się na mozaiki w formie sześciokątów różnych rozmiarów.

Czerń i biel – uniwersalny i nieśmiertelny pomysł

Jednym z dominujących trendów, jakie można było zaobserwować, było dążenie do zgaszonych i ciemniejszych kolorystycznie rozwiązań. Jedynym wyjątkiem, który z powodzeniem wyłamał się z tych nieco jesiennych nastrojów były zdecydowane i rzucające się w oczy, kontrastowe zestawienia czerni i bieli.

Niezwykle popularne w ostatnich latach płytki 3D, motywy nawiązujące do patchworku – na tegorocznych Targach we Włoszech były znacznie mniej obecne. Pojawiło się za to lastryko (prawdziwym hitem okazały się płytki z drobinami szkła), funkcjonujące także pod nazwą terazzo.

Trendy, które będą rządzić wystrojem łazienek w 2020 roku zapowiadają się niezwykle ciekawie. Najmodniejsze kolory będą oscylować w obrębie naturalności (łączenie odcieni niebieskiego i zielonego). Wszystko to każe z dużą ekscytacją oczekiwać importu światowych dążeń na nasz krajowy rynek. Ich inkarnacje rzadko kiedy są niewolniczym naśladowaniem, częściej widać dążenie do aktywnego dialogu i możliwości odciśnięcia własnych pomysłów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments