Wydarzenia Bielsko-Biała

COVID-19: Komunikat wojewody. Połowa chorych ze Śląska

Fot: pixabay

Najnowszy komunikat wojewody śląskiego mówi o ponownym wzroście zachorowań na terenie województwa. Osób z potwierdzonym Sars-Cov-2 przybyło między innymi w Bielsku-Białej. Są też, niestety, zgony.

Na dzisiejszą, dopołudniową ogólną liczbę osób chorych na COVID-19 wynoszącą w kraju 305, aż 161 to mieszkańcy województwa śląskiego. W tym 58 pracowników kopalń (w sumie zakażonych jest ich już 3323). Zakażeniu uległo też 4 mieszkańców Bielska-Białej i jedna z powiatu bielskiego. W województwie zanotowano również dwa zgony związane z koronawirusem – 49-letniej kobiety w Cieszynie i 82 letniego mężczyzny w Tychach.

Na Śląsku, jak podaje komunikat, przebadano do tej pory 66832 pobrane próbki. 1344 mieszkańców zdołało już wyzdrowieć.

 

 

 

 

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
4 lat temu

Do kogo macie pretensje za tę zarazę podziękujcie Chińczykom od nich to się zaczelo żyć,e i’m sto

lat zdrowia ale z daleka ode mnie

Emil
Emil
4 lat temu

Witam, najwięcej mówią o górnikach… Bo oni są najczęściej zarażeni, zarażony jest co drugi, trzeci Polak!!! Tylko Nowakowi, Kowalskiemu nikt nie robi testów a to przecież podstawa.
Kopalnie zdecydowały się na badania dlatego też mamy pierwsze miejsce w kraju, ale dlaczego!? bo robimy testy!!! Im więcej bedzie testów tym większe liczby mówiące o zachowaniach.
Zdecydowana większość nie ma objawów i myśli że wszystko jest ok… a to największy błąd

olka
olka
4 lat temu

Brak slow czy to sie nie skonczy?

Pokemon
Pokemon
4 lat temu
Reply to  olka

Nie skończy się nigdy dalej nie mamy szczytu zachorowań mało testów i nie wiadomo kto chory,zdrowy,kto przeszedł wirusa.Źle rozegrane od samego początku.Nie powinno być nic zamykane żadnych ograniczeń tylko wprowadzić reżim sanitarny w postaci maski pomiar temperatury odległość itd.A oni zamknęli wszystko jak było mniej zachorowań niż teraz i****i.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu
Reply to  Pokemon

Skończy się skończy. Opanują sytuację prędzej zagranicą i dostosujemy się my. Bo przecież stamtąd odpatrujemy mimo, że jesteśmy pierwsi.