Wydarzenia Wadowice

COVID-19 nie ustępuje w powiecie wadowickim

Fot. Bogdan Szpila

Miniony weekend przyniósł kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w powiecie wadowickim.

Sanepid poinformował (5 października) o 38 nowych zarażeniach koronawirusem. Od początku epidemii COVID 19 stwierdzono u 526 mieszkańców powiatu wadowickiego. Dotychczas 326 osób wyzdrowiało, a 8 zmarło.

Od soboty 3 października powiat wadowicki jest na tzw. żółtej liście, co wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami. Między innymi w powiecie wadowickim obowiązuje limit jednej osoby na 4 m kwadratowe podczas imprez masowych (targi, wystawy, konferencje). Limit osób – jedna na 7 m kwadratowych – obowiązuje w siłowniach, a w kinach może być 25% publiczności na widowni. Natomiast w imprezach rodzinnych nie może uczestniczyć więcej, niż 100 osób (z wyłączeniem obsługi).

Dużym ogniskiem koronawirusa jest DPS w Izdebniku, gdzie w ubiegłym tygodniu stwierdzono COVID 19 u 34 pośród 76 przebadanych.

Sytuacja w izdebnickim DPS-e jest bardzo trudna, bowiem koronowirusa stwierdzono również u znacznej części personelu. Zarządzające placówką Starostwo Powiatowe w Wadowicach zwróciło się z apelem o pomoc:

Dziś wsparcia i pomocy potrzebują mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku, który dotknęła pandemia koronawirusa Covid-19. Poszukujemy osób, które po krótkim przeszkoleniu mogłyby od zaraz wesprzeć w opiece nad mieszkankami pracowników, którzy jeszcze pozostali na swoich stanowiskach pracy” – informuje komunikat.

Osoby gotowe nieść pomoc i te, które potrzebują rozmowy przed podjęciem decyzji, mogą kontaktować się pod numerem telefonu: 602 285 293.

 

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Dobrze, że jest informacja z Małopolski bo nie wiedzieliby czytelnicy np. co w Wadowicach. A szpital powiatowy jest przygotowany do walki na I froncie z koronawirusem a tego nie było.