Kultura i rozrywka Żywiec

Korbielów: Pierwsza taka kawiarnia na Żywiecczyźnie! – ZDJĘCIA

Fot. Cafe Siena

W Korbielowie otwarto wczoraj (4 października) kawiarnię społeczną Cafe Siena, gdzie można napić się darmowej kawy! To pierwszy tego typu lokal na Żywiecczyźnie.

Kawiarnia powstała z inicjatywy dominikanów z Korbielowa i Fundacji Dobry Widok z Krzyżowej, a mieści się w budynku tuż obok kościoła parafialnego w Korbielowie. Przy jej remoncie z wielkim zapałem pomagali miejscowi.

Cafe Siena ma charakter społeczny i niekomercyjny, gdzie każdego dnia wolontariusze serwują darmową kawę dla wszystkich gości! Co ważne można tutaj nie tylko napić się aromatycznej kawy i zjeść pyszne ciastko, ale również wziąć udział w wydarzeniach o tematyce kulturalnej, społecznej i edukacyjnej. Stąd kawiarnia ta pełni poniekąd również rolę takiego lokalnego ośrodka kultury – podkreślają ojciec Krzysztof Ruszel, proboszcz parafii w Korbielowie i Magdalena Waligóra, prezes Fundacji Dobry Widok.

Podczas niedzielnego otwarcia kawiarni pojawiło się sporo mieszkańców z Korbielowa i okolic, których poczęstowano kawą i ciastem, a czas umilały im miejscowa kapela góralska i zespół Skład Niearchaiczny. Przy tej okazji czynny był również letni ogródek. Cafe Siena czynna jest od poniedziałku do piątku od 16.00 do 21.00, w soboty od 16.00 do 22.00, a w niedziele od 9.00 do 21.00.

Fot. Cafe Siena

Fot. Cafe Siena

Fot. Cafe Siena

Fot. Cafe Siena

Fot. Cafe Siena

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kornelia Placek
Kornelia Placek
3 miesięcy temu

Dobre miejsce aby zmobilizować mieszkańców do rozmów i zastanowić się nad przyszłością krzesła na buczynkę.

Aśka
Aśka
3 miesięcy temu

Przy kościele dominikanów ktorzy jako jedyni w tym regionie i chyba nawet gminie dzielą ludzi. Namawiaja do podpisywania chorej ustawu LGBT. wstyd

Kasia
Kasia
3 miesięcy temu
Reply to  Aśka

Prosze????niech Pani głupot nie wypisuje. Jakies dowodY? Czy tylko kłamliwe plotki?