Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Monitoring jakości powietrza jako sposób na ochronę przed smogiem

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób w świadomy sposób podchodzi do problemu zanieczyszczeń powietrza. O smogu mówi i pisze się coraz częściej.

Obecnie ludzie w większym stopniu zdają sobie sprawę z tego jak niebezpieczne dla zdrowia jest oddychanie zanieczyszczonym powietrzem i jak wiele groźnych chorób wywołuje smog. Niestety problem smogu ciągle dotyczy wielu miejscowości w naszym kraju. Zanieczyszczenia nasilają się zwłaszcza w okresie grzewczym.

W jaki sposób najlepiej ustrzec się przed szkodliwym działaniem smogu?

Najlepszym sposobem byłoby oczywiści ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Co istotne każdy z nas może się do tego przyczynić np. poprzez modernizację domowej kotłowni, inwestycje w energię odnawialną czy też zmianę systemu ogrzewania na ogrzewanie elektryczne bądź gazowe. Warto również przesiąść się z samochodu do komunikacji miejskiej. Niestety mimo naszych starań problem smogu w naszej okolicy może być nadal zauważalny. Nie mamy, bowiem wpływu na działania wszystkich ludzi. Zawsze możemy edukować i uświadamiać innych, ale w tym temacie nie wszystko zależy od nas. Jeżeli więc nie możemy w bezpośredni sposób wpłynąć na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń w miejscowości, w której mieszkamy warto przynajmniej kontrolować jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy. Jak tego dokonać? Wystarczy na bieżąco śledzić mapę zanieczyszczeń powietrza. Ciekawe rozwiązanie oferuje nam firma Airly.org. Mapy i aplikacja Airly to narzędzia, które umożliwiają nam skuteczny i niezwykle prosty monitoring jakości powietrza w naszej okolicy.

Airly.org – w walce ze smogiem.

Należy podkreślić, że firmie Airly zawdzięczamy nie tylko bardzo skuteczną aplikację i mapę zanieczyszczeń powietrza. Przedsiębiorstwo to w efektywny sposób angażuje się także w walkę o poprawę jakości powietrza. Firma ta edukuje i zwiększa świadomość na temat smogu, a tym samym pomaga chronić nasze zdrowie. Na stronie internetowej firmy [link]Airly.org[/link] w zakładce blog odnajdziemy wiele interesujących i przydatnych artykułów na temat smogu. Monitoring jakości powietrza jest niezwykle ważny, a w firmie Airly bardzo dobrze o tym wiedzą. Mapa zanieczyszczeń powietrza stworzona przez to przedsiębiorstwo ułatwia życie wielu Polakom. Obecnie można korzystać z niej w ponad 2000 lokalizacji. Kontrolując jakość powietrza w naszej okolicy jesteśmy w stanie ocenić czy w danym czasie nasza aktywność na zewnątrz jest wskazana czy też nie. Bardzo przydatną funkcją map Airly jest prognoza zanieczyszczeń powietrza, dzięki niej, bowiem możemy zaplanować swoje wyjścia tak, aby odbywały się w czasie, kiedy jakość powietrza będzie najlepsza. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy planujemy spacer z małym dzieckiem lub osoba starszą gdyż te grupy są najbardziej narażone na skutki wdychania zanieczyszczonego powietrza. Warto również podkreślić, że mapa zanieczyszczeń powietrza Airly umożliwia nam nie tylko codzienny monitoring jakości powietrza, za jej pomocą możemy także sprawdzić najważniejsze dane pogodowe.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
1 rok temu

Jeśli tak świadomie ludzie by do problemu smogu podchodzili to by go dawno nie było . By nie istniały stare piece a węgiel by znalazł inne właściwości nie szkodzące . Ah..
Ludzie sami robią sobie pod górkę . Dlatego zachęcam do skorzystania z programu czyste powietrze, które oferuje szereg ekologicznych rozwiązań a wśród nich jest kocioł jako jedyny który posiada system ecodesing . Sama mam go i polecam !

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Artykuł sponsorowany zwraca się do mieszkańców i mówi o modernizacji domowych kotłowni a na zdjęciu są pokazane mocno kopcące kominy bynajmniej nie od domowych kotłowni.

Justyna
Justyna
1 rok temu

Nadchodzi jesień. Wraz z znów wzmożona eksploatacja kotłów – często tych przestarzałych. Osobiście uważam i mówię z doświadczenia, że to naprawdę dobry moment aby wziąć dofinansownie za zakup kotła ekologicznego. Ja z pomocą dofinansowania cieszę się swoim certyfikowanym kotłem EEI PELLETS

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Justyna

Co do kultury obsługi – uciecha. Ale co do kosztów eksploatacji (nie tylko dofinansowanie wspomagające część kosztu modernizacji ogrzewania) – niekoniecznie, podwyżka trochę inaczej traktowana niż podwyżki cen artykułów w sklepach.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Justyna

W starych domach są niedoskonałości z izolacją przed zimnem (stare okna, drzwi, niedostateczne docieplenie stropów, ścian) i chciałoby się aby droższe grzanie certyfikowanym kotłem nie uciekało – koszt większy od pieca. Zresztą to był warunek (pozytywny atest energetyczny domu) aby dostać dofinansowanie i pierwsze miejsce sensu modernizacji ogrzewania. Ludzie w większości mają świadomość, że kopcą ale i świadomość hamulców ekonomicznych. MODERNIZACJI WYMAGAJĄ NIE TYLKO DOMOWE KOTŁOWNIE proszę “Artykułu sponsorowany”.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Kończy się sezon grzewczy i zapomina się o smogu. Okres letni jest przesypiany przez gminy a także przez naciski stowarzyszeń zajmujących się walką ze smogiem. Przypominamy sobie jak mierniki np. Airly pokazują przekroczenia i wtedy tak jak w Małopolsce są zalecenia w dół do gmin aby przyśpieszyć działania zwykle kontrolne bo przecież tam w samorządach nie ma dostatecznej ilości pieniędzy na wspomaganie mieszkańców.