Wydarzenia Bielsko-Biała

COVID-19 oszczędza bezdomnych?

Fot. Poglądowe/Pixabay

Epidemia koronawirusa szaleje, tymczasem – wynikało z wypowiedzi Piotra Ryszki prezesa Towarzystwa św. Brata Alberta w Bielsku-Białej – jak na razie nie stwierdzono zakażenia wśród podopiecznych tej instytucji.

To ogromna grupa osób z problemami (głównie bezdomnych) korzystająca z usług pomocowych oferowanych przez tę instytucję. Tylko z wydawanych przez Towarzystwo obiadów korzysta codziennie około 400 osób. A to nie jedyna z form oferowanej pomocy. Towarzystwo prowadzi również łaźnię dla bezdomnych oraz świetlicę. Przypadek zakażenia w tej grupie mógłby mocno skomplikować działalność instytucji. Aby do tego nie doszło wprowadzono bardzo restrykcyjne środki sanitarne w tym częstą dezynfekcję wykorzystywanych przez Towarzystwo pomieszczeń. Dodatkowo osoby bezdomne mogą przebywać cały czas na terenie noclegowni, a także w specjalnym izolatorium utworzonym przy ulicy Filarowej. Aby nie kontaktowały się ze światem zewnętrznym posiłki są im dostarczane do miejsca „odosobnienia”.

KB_12_03
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wolny człowiek
Wolny człowiek
1 miesiąc temu

Nie mają TV więc pandemia ich noe dotyczy.

Żytnia
Żytnia
1 miesiąc temu

covid boi się tylko menela

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Dałby Bóg aby to było prawdą, że osoby bezdomne są oszczędzane przez Covid. Przynajmniej taki przywilej za darmo. Wynika z tego, że aby być bezdomnym trzeba mieć naprawdę końskie zdrowie.