Cieszyn Na sygnale

Srebrny listek dla kierowców seniorów

Fot. Śląska Policja

“Srebrny listek” to akcja realizowana przez województwo śląskie w ramach programu “Śląskie dla Seniora”. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków oraz spowodowanie, aby seniorzy poczuli się pewniej za kierownicą. Srebrny listek to naklejka, którą policjanci z drogówki wręczają kierowcom-seniorom po to, aby naklejali ją na tylną szybę.

„Srebrny listek” to nawiązanie do popularnych wśród młodych kierowców znaczków z zielonym listkiem, które przyklejone do szyby miały informować o tym, że mamy do czynienia z niedoświadczonym kierowcą i warto zachować ostrożność. Tym razem naklejka w formie srebrnego listka ma informować o tym, że pojazdem porusza się kierowca w zaawansowanym wieku i pomimo tego, że jedzie prawidłowo, ma prawo reagować wolniej bądź mniej precyzyjnie wykonywać pewne manewry.

Akcja “Srebrny listek” jest realizowana przez województwo śląskie w ramach programu “Śląskie dla Seniora” od dwóch lat. Mundurowi w ostatnim czasie wręczali takie naklejki napotkanym kierowcom-seniorom i zachęcali ich do oznaczenia właśnie w taki sposób pojazdu, którym się poruszają. Zamysłem tej akcji jest skłonienie pozostałych użytkowników dróg do empatii wobec kierowców-seniorów i powstrzymywanie się od agresywnych zachowań wobec nich.

KB_20_11
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bd
bd
1 miesiąc temu

A jaki listek łysolom z karczychem w zdezelowanych BMW bez licznika ?

Jozin z Bazin
Jozin z Bazin
28 dni temu
Reply to  bd

Z rabarbaru…