Kultura i rozrywka Żywiec

„Covidowy mur” w oczach absolwentów LO z Żywca – WIDEO

Fot. Kadr z filmu “Covidowy mur”

Ciekawą etiudę filmową „Covidowy mur” nakręcili absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu.

Jak podkreśla Wiktor Martosz, obecnie student Krakowskiej Szkoły Filmowej, etiuda została nakręcona już rok temu, a dotyczy emocji młodych ludzi wywołanych na skutek pojawienia się Covid-19.

Gdy wybuchła pandemia, byliśmy w jednym z najważniejszych momentów w naszym życiu – w klasie maturalnej. Kończyliśmy żywieckie LO. Zdalne nauczanie, ograniczone kontakty, strach, złość, bezradność, niepewność jutra. To tylko niewielka cząstka tego, co działo się w naszych głowach i w naszym życiu. Życiu, które z dnia na dzień, zostało „postawione na głowie”. Jesienią ubiegłego roku, gdy pandemia ponownie nabierała tempa i zadawaliśmy sobie kolejne pytania bez odpowiedzi, postanowiliśmy przenieść targające nami emocje na ekran. To do czego nam, młodym ludziom u progu dojrzałości zabrakło słów, postanowiliśmy wyrazić gestami. I tak powstał króciutki filmik o „Covidowym murze” – podkreśla Wiktor Martosz, który był reżyserem i scenarzystą filmu, a także odpowiadał za zdjęcia, oświetlenie i montaż.

W etiudzie zagrali: Natalia Prochownik i Bartłomiej Kubiesa, a charakteryzację i pomoc na planie zapewniła Martyna Prochownik.

 

google_news