Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Crossover: Potrójny akordeon

W sobotę, 25 marca, dobiegł końca trwający 3 dni II Festiwal Muzyki Crossover w Bielsku-Białej. Na zakończenie tego muzycznego święta wystąpiła krakowska grupa “Motion Trio”, dając niezwykły popis umiejętności gry na akordeonach.

Na scenie Bielskiego Centrum Kultury zaprezentował się zespół już doceniony wieloma nagrodami, nie tylko w Polsce. Trio w składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn raczyło bielską publiczność własnymi kompozycjami i nie tylko. Było żartobliwie, nastrojowo, ale przede wszystkim bardzo wyrafinowanie. “Motion Trio” pokazali wszystkie możliwości gry na akordeonie, nawet perkusyjne. Niespodzianką na koniec było pojawienie się na scenie “The ThreeX”, którzy wykonali wspólnie z akordeonistami utwór “Balkan Dance”.

Widzowie pożegnali artystów owacją na stojąco i z niecierpliwością czekają na następną edycję festiwalu pełnego przeróżnych dźwięków, gatunków i stylów. Bielski Crossover coraz bardziej zaskakuje innowatorskim podejściem muzyków do kreowania nowych brzmień.

 

Zdjęcia: A. Pytlik

google_news