Wydarzenia Cieszyn

Cugowski znów to zrobił. Razem z Zespołem Mistrzów oczarował publiczność | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

W piątkowy wieczór w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbył się drugi w krótkim czasie koncert, organizowany przez Pate Media. Przypomnijmy, że jako pierwszy w tym sezonie teatralnym na scenie tutejszego teatru 7 października zaśpiewał Andrzej Piaseczny. Dziś scena należała do Krzysztofa Cugowskiego i Zespołu Mistrzów.

Muzyk gra dla publiczności już pięćdziesiąt lat i wciąż ma apetyt na więcej. Wraz z nową trasą koncertową zapowiada kolejne utwory, które stworzył wspólnie z Zespołem Mistrzów. Jubileusz pracy artystycznej Krzysztof Cugowski uczcił krążkiem „50/70. Moje najważniejsze”. Podczas trasy koncertowej, która drugi już raz dotarła do Cieszyna publiczność  mogła liczyć na pasjonującą muzyczną podróż przez pięć dekad. Nie zabrakło wielkich i niezapomnianych hitów w nowych, ciekawych aranżacjach, do tego okraszonych najwyższej klasy rockowymi brzmieniami. Wybrzmiały utwory takie, jak chociażby “Bal wszystkich świętych” czy “Jest taki samotny dom”.

Tak w rozmowie z red. Mariolą Morcinkovą, przy okazji swojego pierwszego koncertu z Zespołem Mistrzów, który odbył się w Cieszynie w zeszłym roku, mówił Krzysztof Cugowski o ulubionych utworach z płyty “50/70”.

Na pewno są to pierwszy i ostatni utwór z tej płyty. Pierwszy czyli Blues George’a Maxwella, który nagrałem w marcu 1970 roku. Od tej chwili minęło już 52 lata. Tym większą czułem tremę, kiedy nagrywałem go ponownie na jubileuszową płytę. Zależało mi, by widoczna była różnica między wykonaniem w czasach zamierzchłych i teraz. Dzisiaj mogę powiedzieć, że chyba mi się to udało –  mówił.

 

fot. Małgorzata Krawczyk

 

google_news