Wydarzenia Cieszyn

Ustroń: Umowa na modernizację stawu kajakowego podpisana. Zobaczcie, jak będzie wyglądało to miejsce!

13 października w Ustroniu podpisano umowę na modernizację stawu kajakowego. Inwestycja rusza z kopyta. Z efektu prac za przeszło 13 mln zł będzie można się cieszyć najprawdopodobniej w czerwcu 2025 roku.

Na tę wiadomość czekało sporo Ustronian oraz turystów i kuracjuszy. Mocno dziś zaniedbane miejsce, ma bowiem wreszcie zyskać nowoczesne oblicze. – To bardzo ważna inwestycja, staw jest bowiem miejscem kultowym nie tylko dla mieszkańców naszego miasta, ale całego województwa śląskiego – podkreślał burmistrz Ustronia, Przemysław Korcz przypominając historię stawu. Powstał on w XVII wieku i pierwotnie miał charakter przemysłowy. Gdy miasto stawało się uzdrowiskiem, staw zaczął być również miejscem rekreacyjnym. – Wiele pokoleń Ustronian, ale nie tylko, korzystało z jego uroków. Staw ten będzie się wpisywał się w pewną strefę dla turystów i kuracjuszy, w którym znajduje się park kuracyjny z amfiteatrem, a także tężnia miejska – poinformował Przemysław Korcz.

W ramach inwestycji niecka stawu zostanie uszczelniona, powstaną nowe wały. Oczy cieszyć będzie nowy pawilon, przystań kajakowa wraz z promenadą wielkopiecową, nawiązującą do tradycji hutniczych i przemysłowych miasta, a także fontanna. Staw zostanie również podświetlony, a piesi będą mogli korzystać z nowych chodników i udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. – Miasto pozyskało z funduszu rządowego inwestycji strategicznych 10 mln zł na kompleksową modernizację stawu kajakowego. Całość inwestycji zamknie się w kwocie przeszło 13 mln 220 tys. zł. Dla miasta Ustroń jest to pokaźna kwota jeśli chodzi o jednostkową inwestycję, jedna z największych w tej kadencji – podkreślał Przemysław Korcz.

Prace rozpoczną się już niebawem. – Lada dzień, od razu po przekazaniu placu budowy i wygrodzeniu terenu będziemy zaczynać – mówił Grzegorz Cymorek, szef firmy wykonującej dla miasta inwestycję.

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
7 miesięcy temu

Dobra wiadomość i inwestycja.

Mario
Mario
7 miesięcy temu

Może lepiej zainwestować w oświetlenie ulic i chodników bo ciemno jak w lesie!

Duor
Duor
7 miesięcy temu

Cena z kosmosu

Mmm
Mmm
7 miesięcy temu

Super, ze cos tam ruszy i knapki do okola.

Roman
Roman
7 miesięcy temu

13 milionów? Serio? Podobnież miasto nie miało pieniędzy na pływalnię, a tu taki wydatek na kilkaset metrów kwadratowych powierzchni wody + drewniana budka. Owszem, trzeba to zrobić, nie za takie pieniądze. A pływalnia naprawdę jest potrzebna

nie wiadomo
nie wiadomo
7 miesięcy temu

Jaką powierzchnię będzie miał staw, może też będzie można wypłynąć łódką?

Szok
Szok
7 miesięcy temu
Reply to  nie wiadomo

Przy tej cenie to może jachty będą wpływać