Wydarzenia Wadowice

Cykliści na zaporze

Blisko stu pięćdziesięciu rowerzystów pokonało trasę XXIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego, zorganizowanego przez Ognisko TKKF Leskowiec przy współpracy z gminami Wadowice, Tomice i Mucharz.

Szlak tegorocznej rowerowej wyprawy poprowadził spod siedziby Spółdzielni Mieszkaniowej Wadowice przez Tomice, Woźniki, Witanowice, Roków, Jaroszowice, na koronę zapory w Świnnej Porębie. Na półmetku zorganizowanym przy Szkole Podstawowej w Woźnikach, uczestników powitali samorządowcy tomickiej gminy, nie zabrakło poczęstunku, były występy artystyczne, liczne konkursy i gry przygotowane przez harcerzy oraz prezentacja bojowego wozu strażackiego OSP Woźniki.

Dalsza trasa wiodła przez Witanowice, Roków, Jaroszowice, by po morderczym, stromym, ponaddwustumetrowym podjeździe dotrzeć na plac obok korony zapory w Świnnej Porębie, gdzie rajdowców powitali samorządowcy Mucharza, Wadowic i powiatu wadowickiego oraz kierownik zapory w Świnnej Porębie.

Na uczestników czekały gorący poczęstunek i łakocie, przygotowane przez działające w gminie koła gospodyń wiejskich. Były gry i zabawy, o co zadbali harcerze ZHP 130 DSTH „Stu trzydziestu z Mucharza”.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, uhonorowano najmłodszego i najstarszego cyklistę oraz najliczniejszą kolarską rodzinę. Najmłodszym uczestnikiem wyprawy był sześcioletni Adam Kondak. Zaś najstarszym kolarzem 78-letni Eugeniusz Kapała z Wadowic. Najliczniejszy rodzinny kolarski team utworzyła dziewięcioosobowa rodzina Kondaków z Krakowa.

Fot. Bogdan Szpila

google_news