Wydarzenia Bielsko-Biała

Pierwsze środki z KPO dla Bielska-Białej. Ważna placówka kultury przejdzie remont

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Pojawiły się pierwsze środki z Krajowego Planu Odbudowy przeznaczone na inwestycje w Bielsku-Białej. Za unijne pieniądze zostanie wykonana termomodernizacja Książnicy Beskidzkiej. Całkowita wartość inwestycji to ok. 3,6 mln zł.

Projekt pn. Wzmocnienie efektywności energetycznej budynku Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej został pozytywnie oceniony i zakwalifikowany do dofinansowania w ramach środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.

W przygotowanym projekcie przewidziano docieplenie przegród zewnętrznych budynku biblioteki w ramach kompleksowego remontu elewacji wraz z poprawą parametrów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu.

Prace termomodernizacyjne oraz montaż instalacji urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii poprawią efektywność energetyczną budynku. Realizacja inwestycji przyczyni się do zmniejszenia strat ciepła oraz wygenerowania oszczędności w zużyciu energii. Całkowita wartość inwestycji to ok. 3,6 mln zł. Otrzymane dofinansowanie ze środków KPO to ok. 2,9 mln zł.

google_news