Cieszyn Na sygnale

Czad dał o sobie znać w Skoczowie. Dwie osoby zabrane do szpitala

Zdjęcie poglądowe. Fot. Michał Cichy

We wtorek wieczorem (15 listopada) służby otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczące sytuacji w jednym z bloków.

Strażacy otrzymali informację o 20.52, a dotyczyła ona bloku przy ul. Słonecznej w Skoczowie oraz sytuacji wskazującej na groźbę zatrucia czadem.

– Z informacji uzyskanej od osoby zgłaszającej wynikało, że osoba dorosła doznała niedyspozycji zdrowotnej i jest zablokowana w łazience. Gdy strażacy dotarli do lokalu, ta osoba została już przez syna wydobyta przed drzwi łazienki. Strażacy wezwali karetkę i udzielono pierwszej pomocy. Dokonano od razu pomiarów, które wykazały przekroczenie norm stężenia tlenku węgla, a dokładnie było to 90 ppm – informuje oficer prasowy cieszyńskiej komendy strażackiej Michał Pokrzywa.

Strażacy przewietrzyli lokal, dokonali też pomiarów na całym piętrze oraz w pionie budynku.

– W momencie zdarzenia, w omawianym mieszkaniu znajdowały się trzy osoby. Służby wezwane zostały na pomoc 43-letniej kobiecie. W czasie interwencji źle poczuła się też jej 13-letnia córka, która została wraz z nią zabrana karetką do szpitala. Po czasie źle poczuła się też trzecia z tych osób, 17-latek. Do niego wezwana została druga karetka, jednak skończyło się na pomocy medycznej udzielonej na miejscu. Akcja trwała do godz. 22.20, wzięły w niej udział 2 zastępy i 8 strażaków – wyjaśnia Michał Pokrzywa.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments