Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Czas elektrycznych hulajnóg. Wypożyczysz je także w Czechowicach-Dziedzicach

Fot. Ilustracyjne

Już nie tylko Bielsko-Biała. Do grona miast, w których można wypożyczyć hulajnogi elektryczne dołączyły właśnie Czechowice-Dziedzice.

Na ulicach miasta pojawiły się charakterystyczne zielone hulajnogi firmy Bolt (od kilku lat można je spotkać także na bielskich ulicach). Na razie nie ma ich zbyt wiele (mowa o 30 jednośladach) i poruszać się nimi można wyłącznie po wybranych fragmentach miasta (specjalna blokada uniemożliwia wyjazd z wyznaczonego obszaru). Wypożycza się je (odpłatnie) za pomocą specjalnej aplikacji na telefon komórkowy.
Wypożyczalnie hulajnóg elektrycznym przebojem opanowały większe polskie miasta i cieszą się ogromnym powodzeniem – zwłaszcza młodych – mieszkańców. Traktują je jako atrakcyjny i alternatywny do innych form komunikacji publicznej, sposób przemieszczania się po mieście. Zjawisko ma jednak i swoją „mroczną” stronę. Chodzi o porzucane i pozostawiane byle gdzie i byle jak hulajnogi na chodnikach i dość często widywaną brawurową jazdę ich użytkowników pomiędzy przechodniami. W oby przypadkach stwarza to spore zagrożenie dla pieszych o czym już pisaliśmy.

google_news