Wydarzenia Cieszyn

Czas na wspomnienia. Jubileusz Przedszkola Publicznego w Strumieniu

Fot. UM Strumień

40 lat świętowało Przedszkole Publiczne w Strumieniu. Stąd też zorganizowano huczny jubileusz.

Historia przedszkola w Strumieniu to historia zaangażowania i pasji w pracy z dziećmi. Przez te wszystkie lata placówka stała się miejscem, gdzie maluchy odkrywają świat, uczą się, bawią, nawiązują pierwsze przyjaźnie i kształtują swoją tożsamość. Na przestrzeni czterech dekad przeszła wiele zmian, rozwijając się i dostosowując do zmieniających się potrzeb społeczności lokalnej. Stąd też jubileusz był okazją do podziękowań, a także momentem, aby spojrzeć na lata osiągnięć i sukcesów lokalnej placówki.

Pierwszym kierownikiem placówki została Wilhelmina Duda-Podolska, dzięki której przedszkole powstało. Uroczyste otwarcie odbyło się 15 października 1983 roku. W przedszkolu funkcjonowały wówczas cztery grupy. Obecnie placówka ma siedem oddziałów, do których uczęszcza 153 dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Przedszkole zatrudnia 24 osoby, w tym nauczycieli, specjalistów i obsługę.
Podczas uroczystości padło wiele słów podziękowań i życzeń kierowanych przez gości do pracowników przedszkola. Oczywiście nie zabrakło urodzinowego tortu, prezentów, kwiatów i wspólnych zdjęć. Swoje talenty zaprezentowali podczas pełnej emocji części artystycznej przedszkolaki i absolwenci placówki. – Z okazji jubileuszu 40-lecia Przedszkola Publicznego w Strumieniu pragnę wyrazić moje serdeczne gratulacje. To nie tylko okrągła rocznica istnienia placówki, ale także 40 lat wspierania rozwoju naszych najmłodszych mieszkańców. Przedszkole w Strumieniu od lat tworzy solidne podstawy edukacyjne i kształtuje wartości młodego pokolenia. Życzę placówce i jego pracownikom kolejnych dekad sukcesów, inspiracji i owocnej pracy na rzecz naszych dzieci – mówiła burmistrz Strumienia Anna Grygierek, która wraz z Czesławem Greniem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Strumieniu, absolwentami oraz emerytowanymi pracownikami również świętowała “okrągłe” urodziny placówki.

Fot. UM Strumień

google_news