Sport Wadowice

Czasówka w Ponikwi…

Na starcie Monika Piątkowska . Fot. Bogdan Szpila

Blisko sześćdziesięcioro uczestników stanęło na starcie kolarskiego wyścigu Ponikiew Time Trial  zorganizowanego (2 października) przez klub Aquila – Peleton Wadowice.

Droga na której rywalizowali kolarze o długości 6,5 km ma 274 metry przewyższenia i średnie nachylenie 3 procent. Najkrótszy czas „wykręcił” Szymon Wągiel, pokonując trasę w czasie 13 minut, 5 sekund i 92 setnych sekundy. Drugie miejsce zajął Paweł Trzaska (13:10.15), a trzeci był Piotr Kukla (13:18.57).
Z grona kobiet najszybsza była ubiegłoroczna zwyciężczyni Monika Piątkowska (14:03.49), drugie miejsce zajęła Edyta Mróz (15:39,63), a trzecie Ludwina Machała (18:52,07).
Najlepszy z grona zawodników Peletonu Aquila Wadowice był Paweł Chwała (14:00,53) z Barwałdu, plasując się na 5 pozycji.