Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: Chcą drzew zamiast brukowej kostki

Fot: Czechowiczanie dla przyrody

Działacze z grupy „Czechowiczanie dla przyrody” sprzeciwiają się planom modernizacji ulicy Bolesława Prusa w części dotyczącej planowanego wybrukowania obecnego pasa zieleni.

– Po co ta kostka brukowa, skoro można w tym miejscu zrobić nasadzenia drzew, tym bardziej, że wyciętych ma zostać wzdłuż ulicy czterdzieści dziewięć zdrowych, okazałych drzew – tłumaczy Mikołaj Siemaszko z grupy „Czechowiczanie dla przyrody”.

Grupa opublikowała właśnie w internecie petycję z prośbą do władz miasta i powiatu bielskiego, aby zaniechać brukowania kostką pasa zieleni pomiędzy ulicą, a chodnikiem. W zamian ekolodzy proponują posadzić tam drzewa. „W czasie gdy dookoła nas wszyscy mówią o konieczności zwiększenia terenów biologicznie czynnych, retencji opadów w miejscu ich występowania, suszy, opadów nawalnych czy kryzysu klimatycznego projektowana jest infrastruktura, która nie bierze pod uwagę tych zagrożeń.(…) Dlatego apelujemy i domagamy się nielikwidowania pasa zieleni oddzielającego chodnik od jezdni oraz dokonania znacznie większej ilości nasadzeń drzew w ramach tej inwestycji, aby dokonać realnej rekompensaty za drzewa, które mają zostać wycięte. Prosimy również o ponowną analizę czy każde z drzew objętych decyzją o wycince koniecznie musi zostać usunięte.” – Czytamy w petycji.

google_news
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ekolog
Ekolog
4 lat temu

Jeden z tych panów ekologów – twórców petycji – pracuje w sklepie i serwisie pił łańcuchowych, którymi wycina się drzewa. Czyżby wyrzuty sumienia i potrzeba odkupienia win?

Mikołaj Siemaszko
Mikołaj Siemaszko
4 lat temu
Reply to  Ekolog

Wśród twórców petycji nie ma ekologów – zachęcam do zapoznania się z definicją słowa “ekolog”.
 
Zgadza się, pracuję u dealera Stihla, co nie jest żadną tajemnicą dla innych, ani wstydem dla mnie. Sprzedaję piły i je serwisuję, ale nie tylko dla drwali, ale również dla straży pożarnej i zwykłych użytkowników – czy to jest nielegalne? 🙂
 
Swoją drogą, czy należny winić zawodowych pilarzy za decyzje jakie podejmują włodarze? Przecież, to własnie ci co rządzą są odpowiedzialni za wycinanie drzew.
 
Dlaczego kryjesz się pod pseudonimem, a nie podpiszesz się imieniem i nazwiskiem? Czego się wstydzisz? Co ukrywasz?

Krystyna
Krystyna
4 lat temu

Również uważam że pas zieleni w wzdłuż ul
Prusa powinien zostać i powinny znaleźć się drzewka. Dużo ludzi chodzi pieszo i w upały większą część drogi pokonuje się na otwartym słońcu.

Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Słuszny sprzeciw. Niestety petycja od samej grupy nie ma mocy oddziaływania takiej gdyby zebrano podpisu wielu mieszkańców podobnie myślących. Nawet przy bardzo sensownym uzasadnieniu.

Dafi
Dafi
4 lat temu

Wyciąć wszystkie drzewa przy drodze bedzie bezpieczniej dla kierowców a nie sadzic .

Rudy Lis
Rudy Lis
4 lat temu
Reply to  Dafi

Wycinać powinni takie głupawe komentarze…

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Dafi

Głowę se wytnij o przepraszam nie ma czego

Gość
Gość
4 lat temu
Reply to  Dafi

racja

Lothar
Lothar
4 lat temu
Reply to  Gość

Nie dawać prawa jazdy debilom, tak będzie bezpieczniej

Dagusia
Dagusia
4 lat temu
Reply to  Dafi

Pier……olni sie w łeb bar…. nie, jak chcesz t ciebie mozna wyciac, tylko adres podaj Pajacu od siedmiu boleści