Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: Jeszcze nie otworzyli, a wandale już zniszczyli!

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Ledwo zakończono prace przy budowie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego na osiedlu Barbara w Czechowicach-Dziedzicach, a już niestety dali o sobie znać wandale.

Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach prace budowlane przy ulicy Królowej Jadwigi zakończono pod koniec 2021 roku.

Chociaż park nie został jeszcze oficjalnie otwarty, co nastąpi wiosną tego roku, to demontaż ogrodzenia umożliwił korzystanie z niego mieszkańcom. Niestety w sylwestrową noc bawiły się tam dziesiątki osób, a zakończyło się to uszkodzeniem dwóch kompozytowych desek, z których wykonany jest pomost nad stawem. Sprawa została zgłoszona czechowickiej Straży Miejskiej, która analizuje zapisy z miejskiego monitoringu. Zwracamy się do wszystkich użytkowników parku, na którego terenie znajduje się wiele urządzeń służących rekreacji, wypoczynkowi i zabawie, aby powstrzymali się od zachowań mogących doprowadzić do ich dewastacji. Podobnie zresztą jak w każdym innym miejscu naszej gminy i poza nią – apelują samorządowcy z Czechowic-Dziedzic.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
4 miesięcy temu

musiały być bardzo mocne te deski

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu

Po co sprawę zgłaszać do straży miejskiej jeśli straż miejska była na miejscu zabawy sylwestrowej?. Apel ?

e_mil
e_mil
4 miesięcy temu

Czy nie lepiej byłoby zlikwidować straż miejska,a za oszczędzone pieniądze kupić kamery monitoringu i postawić je w newralgicznych punktach miasta ?

HERMENEGILDA
HERMENEGILDA
4 miesięcy temu

Dawniej były sztachety w płotach i młodziany mające dużo siły po alkoholu, korzystali z nich. Dziś pozostały deski kompozytowe, zawsze to deski.