Cieszyn Na sygnale

Pijany 53-latek spowodował wypadek w Istebnej. Musi liczyć się z surowymi konsekwencjami

Fot. KPP w Cieszynie

Policjanci z Wisły zatrzymali 53-latka podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, doprowadzenie do wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia.  Mężczyzna musi liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Kierujący audi Q3 mężczyzna poruszał się DW 943, z Jaworzynki w kierunku Istebnej. Na łuku drogi, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu, nie zachował bezpiecznego odstępu od wymijanego pojazdu, w następstwie czego utracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzania z jadącym z przeciwka samochodem audi A4. Za jego kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec gminy Istebna. Sprawca zdarzenia, zaraz po tym, gdy się zorientował, do czego doprowadził, uciekł z miejsca wypadku.

Fot. OSP Istebna Centrum / Facebook

– Wezwani na miejsce policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej za zdarzenie. Niedługo potem mundurowi z Komisariatu Policji w Wiśle, w pobliżu miejsca zdarzenia, zauważyli idącego poboczem, będącego pod wpływem alkoholu, mężczyznę. Ustalili, że jest on najprawdopodobniej sprawcą zdarzenia. 53-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Na miejscu wypadku policjanci służby kryminalnej, w tym technicy kryminalistyki, zabezpieczyli niezbędne w postępowaniu ślady. Uczestniczące w zdarzeniu pojazdy trafiły na policyjny parking. Mundurowi zatrzymali również dowody rejestracyjne uczestniczących w zdarzeniu samochodów, z uwagi na liczne, zagrażające bezpieczeństwu, uszkodzenia pojazdów – wyjaśnia Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Po wytrzeźwieniu podejrzewany o spowodowanie wypadku mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, doprowadzenia do wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Uprawnienia do kierowania mężczyzna posiadał od ponad 30 lat. 53-latek został objęty policyjnym dozorem. Przestępstwa, których się dopuścił, zagrożone są łącznie karą do 4,5 roku pozbawienia wolności i co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów. Sprawca będzie musiał do tego zapłacić co najmniej 10 000 zł świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Orzeczenie tego świadczenia jest obowiązkowe w przypadku skazania za konkretne przestępstwa, w tym prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Fot. OSP Istebna Centrum / Facebook

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kuzyn
Kuzyn
6 miesięcy temu

Każdemu może się zdarzyć…