Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: Można pozyskać 23 tys. zł na otwarcie firmy

Grafika: czechowice-dziedzice.pl

W Czechowicach-Dziedzicach stworzono mieszkańcom możliwość pozyskania dotacji na założenie własnej firmy. Można otrzymać 23 tysiące złotych.

Gmina Czechowice-Dziedzice wraz z Bielskim Centrum Przedsiębiorczości realizuje projekt „Wsparcie przedsiębiorczości w Czechowicach-Dziedzicach II”, który ma unijne wsparcie. Umożliwia on otrzymanie bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23 tysięcy złotych, a także uzyskanie dodatkowego wsparcia finansowego w początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej do 2,6 tysięcy złotych miesięcznie. Ponadto uczestnicy projektu wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach oraz skorzystają z bezpłatnego doradztwa przed i po rozpoczęciu działalności gospodarczej.

– Celem projektu jest kompleksowe wsparcie działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia 27 (18 kobiet i 9 mężczyzn) przedsiębiorczych osób. W ramach drugiego naboru przyznanych zostanie 13 dotacji osobom niepracującym – mówią w czechowickim ratuszu.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać w Stowarzyszeniu Bielskie Centrum Przedsiębiorczości (tel. 699 710 063, e-mail: [email protected]).

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments