Wydarzenia E-edukacja Cieszyn

Goleszów: Uczniowie się ucieszą. Nowe pomoce szkolne

Dobra wiadomość dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Goleszowie. Nowy rok szkolny rozpoczną z nowymi pomocami dydaktycznymi.

Gmina Goleszów pozyskała wsparcie w wysokości blisko 70 tys. zł z Ministerstwa Finansów. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych, które będą przydatne w  realizacji “podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych” w goleszowskiej podstawówce. Warto zauważyć, że jest kolejne dofinansowanie pozyskane na ten cel z ministerialnych źródeł.

W minionych dwóch latach, gminie udało się zdobyć dofinansowanie z tego samego ministerstwa, na zakup pomocy dydaktycznych, które trafiły do szkół w Dzięgielowie i Cisownicy. W tym roku, nowe pomoce dydaktyczne trafią do Szkoły Podstawowej w Goleszowie. Kupione zostaną m.in.: plansze dydaktyczne, szafy chemiczne, zestawy chemiczne do doświadczeń, globusy, mapy, multimedialne atlasy.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 rok temu

Na takie zakupy powinien mieć fundusze samorząd a nie opierać się na dotacji, która w jednym miejscu jest (nie wiadomo czy w najbardziej potrzebnym) a w drugim nie ma.