Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W Zarządzie Województwa Małopolskiego „gorąco” w sprawie deklaracji „Anty-LGBT”

Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego w Krakowie z 29 kwietnia 2019 roku. Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Na początku sierpnia wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz (Porozumienie Jarosława Gowina) stwierdził, że pojawia się konieczność unieważnienia deklaracji Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych, którą przyjęto 29 kwietnia 2019 roku.

Komisja Europejska przestrzega, że jako region możemy stracić środki unijne w nowej perspektywie i wstrzymać rozliczenia obecnej. A te miliardy euro są potrzebne dla rozwoju regionalnego na nowe inwestycje, na pomoc przedsiębiorcom. Małopolskie rodziny nie potrzebują uchwał, by strzec wartości. Potrzebne są jednak środki, by stworzyć nowoczesny region – napisał na swoim profilu społecznościowym wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

W poniedziałek (9 sierpnia) poinformował, że tego dnia złożył do porządku obrad Zarządu Województwa Małopolskiego projekt uchwały dotyczący uchylenia deklaracji Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie „Anty-LGBT”.

O 13.00 marszałek Witold Kozłowski wręczył mi polecenie wykorzystania zaległego urlopu na podstawie przepisów Covid. Pewnie bez związku z moim stanowiskiem – stwierdził na swoim profilu społecznościowym wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Z kolei wczoraj (10 sierpnia) prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut oraz prezydenci Krakowa Jacek Majchrowski i Tarnowa Roman Ciepiela wystosowali apel do władz samorządowych województwa małopolskiego o wycofanie się z deklaracji any-LGBT. Jak podkreślili deklaracja przyjęta przez Sejmik narusza zasady równości, a ponadto dzieli zamiast łączyć, naraża ludzi o odmiennych od powszechnych preferencjach seksualnych na dyskryminację, a nawet na przemoc motywowaną uprzedzeniami.

W naszych gminach winniśmy tworzyć warunki umożliwiające mieszkańcom korzystanie z należnych im praw, w tym prawa do życia wolnego od dyskryminacji i przemocy. Naszym zadaniem jest również realizacja konstytucyjnej zasady równego traktowania bez względu na orientację seksualną – stwierdzili między innymi w swoim apelu prezydenci.

***

Jak głosowano 29 kwietnia 2019 roku w Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie deklaracji sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych?

Za było 22 radnych klubu PiS (Grzegorz Biedroń, Rafał Bochenek, Stanisław Bukowiec, Robert Bylica, Jan Duda, Józef Gawron, Iwona Gibas, Wojciech Grzeszek, Filip Kaczyński, Rafał Kosowski, Marta Mordarska, Bogdan Pęk, Jan Piczura, Anna Pieczarka, Wojciech Skruch, Łukasz Smółka, Rafał Stuglik, Tomasz Urynowicz, Patryk Wicher, Andrzej Wójcik, Jadwiga Wójtowicz i Andrzej Ziobro).

Przeciw 9 radnych z klubu KO (Elżbieta Achinger, Tadeusz Arkit, Jerzy Fedorowicz, Tadeusz Gadacz, Jacek Krupa, Piotr Lachowicz, Krzysztof Nowak, Małgorzata Radwan-Ballada i Kinga Skowrońska).

Od głosu wstrzymało się 2 radnych z klubu PSL (Stanisław Barnaś i Urszula Nowogórska).

Wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz. Fot. Z archiwum Tomasza Urynowicza

Apel prezydentów Oświęcimia, Krakowa i Tarnowa. Fot. Materiał prasowy

google_news
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Brawo!!! Pe0AŁY nie mają żadnych PRAW!!! JE8AĆ unię!!!

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Na rower podszywacz.

Ola
Ola
2 lat temu
Reply to  Hermenegilda

***** ***

Jadwiga 33 lata
Jadwiga 33 lata
2 lat temu

małopolska to ludzie pis i sterowani przez czarnych czyli ciemnota pustaki nie myślący sami wystarczy wjechać w małopolskę to zaraz widać wiochę i syf.

Jan z B
Jan z B
2 lat temu

Widziałem Cię ,dokładnie tak jak piszesz. Ale taka samokrytyka ???. Podziwiam Cię. Z szacunkiem.

Karol
Karol
2 lat temu
Reply to  Jan z B

Oj boli prawda jechałem z Bieszczad czysto koło domów zadbane brak traw w rowach wjechałem w małopolskę domy stare odrapane trawa po pas w 60 % syf

Renia
Renia
2 lat temu
Reply to  Karol

Zawsze małopolska to ciemnota widać w rządzie i poddani czarnym sami nic nie myślą przeciętne wyniki w szkole to 3.1 ile pracował Śląsk aby to naprawić w Żywieckim i już jest OK oni kiedyś byli u nich.Zobacz brudasów pijanych na Podhalu pijaństwo i dudki.

ali
ali
2 lat temu

ustawa nie jest anty , ustawa wspiera tradycyjną rodzinę ,ale kłamliwe komuchy powielają kłamstwa

Karol
Karol
2 lat temu
Reply to  ali

Idiot jarka i ciemnoty pis nic tylko was ***** to juz wasz koniec ciemny SBeki od kota.

Jurek
Jurek
2 lat temu

pis nie PODZIELI POLAKÓW

antykomuch
antykomuch
2 lat temu
Reply to  Jurek

PiS nie , tylko chyży ruj