Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Pożar magazynu myjni samochodowej w Czechowicach. To mogło być podpalenie | ZDJĘCIA i WIDEO

Około godz. 21.10 z WCPR wpłynęło zgłoszenie pożaru myjni samochodowej przy ul. Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach. Wysłano trzy zastępy straży pożarnej i policję.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że płonie w kontenerze służącym za magazyn myjni samochodowej. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody. Po ugaszeniu pożaru ratownicy wynieśli i przelali spalone rzeczy. W dalszej kolejności kontener magazynowy został oddymiony i sprawdzony pod kątem stężenia tlenku węgla, zagrożenia nie stwierdzono – powiedział nam st. asp. Paweł Macura z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, OSP Czechowice i patrol policji. Jak dowiedział się nasz portal, w momencie przyjazdu straży pożarnej były uchylone drzwi do kontenera, które wcześniej były zamknięte. – Tam nie miało się co samoczynnie zapalić. Dwa bezpieczniki, w magazynie i biurze, były wcześniej wyłączone – twierdził pracownik firmy. Nie wyklucza się włamania i podpalenia. Na miejsce przyjedzie policyjny technik. Przyczynę pożaru ustala policja.

google_news