Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice: Skrzyżowanie Legionów i DK1 już gotowe

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Dobra wiadomość dla kierowców. Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulicy Legionów z drogą krajową nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach była to wspólna inwestycja Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej i czechowickiej gminy.

Zakres prac obejmował przebudowę odcinka ulicy Legionów od skrzyżowania z DK1 do skrzyżowania z drogą powiatową ulicą Narutowicza, chodników o długości około 690 metrów, dwóch zatok autobusowych, oraz doświetlenie przejść dla pieszych. Jednym z ważniejszych elementów była dobudowa dodatkowego pasa ruchu relacji prawoskrętnej dla kierowców włączających się do ruchu z ulicy Legionów na DK1 w kierunku Katowic. Rozwiązanie to w znaczący sposób poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu, rozdzielając kolejkę pojazdów ustawiających się do przejechania przez dwupasmówkę w kierunku Zabrzega oraz skręcających w prawo w kierunku Pszczyny i Katowic – podkreślają samorządowcy z Czechowic-Dziedzic.

Cała inwestycja kosztowała około 6,2 miliona złotych.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Wiadomo, że ci co skręcają w lewo mają ciężej ale i ambitniej. Nie ma jak to jechać prosto. Prosto na rowerze mam prosto, nie muszę ręki wyciągać.