Cieszyn Kultura i rozrywka

„Kocia szajka” na deskach cieszyńskiego teatru

„Kocia Szajka i fałszerze pierników” – Detektywistyczny musical na podstawie piątego tomu popularnej serii książek dla dzieci autorstwa Agaty Romaniuk zostanie wystawiony w lutym w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. To pierwsze w Polsce przedstawienie teatralne przygotowane z wykorzystanie sztucznej inteligencji.

O planach wystawienia musicalu zainspirowanego przygodami kocich detektywów mówiła w grudniu w Cieszynie Agata Romaniuk podczas otwarcia szlaku Kociej Szajki. Przygotowaniem spektaklu zajął się Teatr Baj Pomorski w Toruniu, z którym cieszyński teatr na co dzień współpracuje. Reżyserem musicalu jest Zbigniew Lisowski, za scenografię odpowiada Krzysztof Parda, kompozytorem jest Jan Gembala, zaś choreografią zajął się Jan Sarata.

Premiera przedstawienia miała miejsce w grudniu w Toruniu i zebrała pochlebne recenzje. „Spektakl ten będzie prawdziwą petardą sezonu teatralnego w kraju, i to nie tylko dlatego, że po raz pierwszy wykorzystano w nim do zaprojektowania scenografii sztuczną inteligencję. To brawurowo zrealizowany musical, oddający ducha Teatru Baja Pomorskiego, potrafiącego wprowadzać najmłodszych i młodych widzów w przestrzeń teatru na miarę XXI wieku” – pisała w styczniu Ilona Słojewska z Dziennika Teatralnego w Bydgoszczy.

Przedstawienie jest prezentowane w ramach cyklu „Teatr cieszy!”, programu systematycznych prezentacji polskich przedstawień dla dzieci i młodzieży „obudowanych” działaniami warsztatowymi i edukacyjnymi. Grany będzie nad Olzą 21 i 22 lutego.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments